“Ўзэкспомарказ” МКК АЖ павильон № 3
026 йил 25–27 март кунлари Ўзбекистон Савдо-саноат палатаси ташаббуси билан пойтахтимиздаги Миллий кўргазмалар мажмуаси «Ўзэкспомарказ» майдонида «Made in Afghanistan Expo – Tashkent 2026» кўргазмаси бўлиб ўтади.
Тадбирда Афғонистондан 120 дан ортиқ тадбиркор ва компания вакиллари иштирок эттириб, ўз маҳсулотлари ва ҳамкорлик таклифларини тақдим этади.
Кўргазманинг асосий йўналишлари:
Озиқ-овқат ва қишлоқ хўжалиги маҳсулотлари (қуруқ ва янги мевалар, ёнғоқлар, заъфарон ва бошқалар);
Анъанавий ҳунармандчилик маҳсулотлари (гилямлар, тўқимачилик, заргарлик буюмлари);
Саноат ва ишлаб чиқариш маҳсулотлари.
Кўргазма доирасида 28–29 март кунлари B2B учрашувлар, бизнес мулоқотлар, экспорт-импорт музокаралари ташкил этилади ва инвестициявий ҳамкорлик учун қулай майдон яратилади.
Барча тадбиркор ва бизнес соҳаси вакилларини янги ҳамкорлар топиш ва бизнес имкониятларини кенгайтириш учун ушбу кўргазмада иштирок этишга таклиф этамиз.

С 25 по 27 марта 2026 года при поддержке Торгово-промышленной палаты Узбекистана на территории Национального выставочного комплекса «Узэкспоцентр» в Ташкенте состоится выставка «Made in Afghanistan Expo – Tashkent 2026».
В мероприятии примут участие более 120 предпринимателей и представителей компаний из Афганистана, которые представят свои продукты и предложения для сотрудничества.
Основные направления выставки:
Продукты питания и сельскохозяйственная продукция (сухофрукты, свежие фрукты, орехи, шафран и др.);
Традиционные ремесленные изделия (ковры, текстиль, ювелирные изделия);
Промышленные и производственные товары.
В рамках выставки 28–29 марта будут организованы B2B-встречи, деловые переговоры, экспортно-импортные консультации, а также созданы благоприятные условия для инвестиционного сотрудничества.
Приглашаем всех предпринимателей и представителей бизнес-сообщества принять участие в выставке для поиска новых партнеров и расширения деловых возможностей.