Тошкентда “Home Show 2022” шоу форматидаги йирик кўргазма бўлиб ўтади
13-16 июнь кунлари Ўзэкспомарказда Инвестиция ва ташқи савдо вазирлигининг расмий қўллаб-қуватлашида Homeshow кўргазмаси бўлиб ўтади. MEYOS мебель ва ёғочсозлик саноати уюшмаси томонидан ташкил қилинаётган ушбу кўргазмада маҳаллий мебелчилар ўз янгиликларини чет эл баерлари - улгуржи харидчиларга тақдим этишлари учун имконият яратилади. Шунингдек, кўргазмада маҳаллий ва хорижий меҳмонлар маҳсулот билан танишиб, мебель, ёғочни қайта ишлаш, интерьер ва дизайн билан боғлиқ барча саволларига жавоб олишлари, шунингдек, “Home Show 2022” кўргазмасида намойиш этиладиган барча маҳсулотларни ишлаб чиқариш учун қўлланадиган барча зарур техника ва материаллар ҳақида маълумот олишлари мумкин.
“Home Show 2022” кўргазмаси 3 йўналишда бўлиб ўтади. Яъни:
• Homeshow — барча турдаги мебель жиҳозлари кўргазмаси.
Унда мебель, маҳаллий ва хорижий брендлардан мебелларининг энг яхши моделлари тақдим этилади.
• Woodshow - мебель ишлаб чиқариш учун ускуна ва ҳомашёлар кўргазмаси.
Унда брендларда соҳа мутахассисларига ёғочсозлик маҳсулотларини тақдим қилиш, Ўзбекистон бозорида ўзини намойиш этиш, ишончли шартномалар тузиш ва янги ҳамкорлар ҳамда дистрибюторларни топиш имкони яратилади.
• HoReCa - меҳмонхона, ресторан ва кафелар учун тайёр ечимлар кўргазмаси.
Унда овқатланиш муассасалари ва меҳмонхоналар учун кўп ишлатилишга мослаштирилган, маҳкам ва чидамли материаллардан ишлаб чиқарилган тайёр интерерлар намойиш этилади.
Хорижий баерлар учун жараён максимал даражада самарали ва қулай бўлиши учун махсус дастур тайёрланган. Ҳомешов кўргазмасининг дастури:
Кўргазманинг биринчи яримида Мебель форуми доирасида иштирокчи ва ташриф буюрувчилар орасида очиқ мулоқот бўлиб ўтади. Унда хоҳловчилар соҳа мутахассислардан ўзларини қизиқтирган саволларига жавобларни олишлари мумкин бўлади. Кўргазманинг 3-4-кунлари миллий сайил бўлиб ўтади. Унда ташриф буюрувчиларга яхши кайфият улашиш учун ҳунармандчилик шоулари, кўнгилочар дастурлар, совринли ўйинлар уюштирилади.
“Home Show 2022” кўргазмасининг ҳар кунида халқимиз учун мебелчилар томонидан йирик совғалар тақдим қилинади. Ушбу 4 кун давомида “Home Show 2022”  ҳар хил нархдаги турли тоифадаги мебеллар тақдим этилган Марказий Осиёдаги энг катта шоурумга айланади.
Кўргазмага барчани таклиф қиламиз!
“Home Show 2022” - нафақат маҳаллий, балки хорижий мебель ва декор ишлаб чиқарувчилари, шунингдек, дизайнерлар истеъмолчилар эътиборига уй, офис, кафе, ресторан ва меҳмонхоналар учун тайёр интерер дизайнини тақдим этадиган шоу форматидаги биринчи кўргазма. Биринчи “Ҳоме Шов” кўргазмаси 2019 йилда ўтган бўлиб, улкан натижалар кўрсатди: 6 минг м²ни ташкил этган майдонда 85га яқин маҳаллий ва ҳорижий ичлаб чиқарувчилар ўз маҳсулотини 15 мингдан зиёд ташриф буюрувчиларга намойиш қилди.

В Ташкенте пройдет крупная выставка в формате Home Show 2022
В Узэспоцентре с 13 по 16 июня при официальной поддержке Министерства инвестиций и внешней торговли пройдет выставка Homeshow. Выставка, организованная Ассоциацией мебельной и деревообрабатывающей промышленности MEYOS, дает возможность местным производителям мебели представить свои новинки иностранным покупателям - оптовикам. Кроме того, местные и иностранные гости смогут ознакомиться с продукцией и получить ответы на все интересующие их вопросы, связанные с мебелью, деревообработкой, интерьером и дизайном, а также произвести всю продукцию, представленную на Home Show 2022. получить информацию обо всех необходимых техниках и используемых материалах.
Выставка Homeshow будет проходить по 3 направлениям. То есть:
• Homeshow - это выставка всех видов мебели.
В нем представлены лучшие модели мебели от местных и зарубежных брендов.
• Woodshow - выставка мебельного оборудования и сырья.
Он предоставит брендам возможность представить изделия из дерева профессионалам отрасли, заявить о себе на рынке Узбекистана, заключить надежные контракты и найти новых партнеров и дистрибьюторов.
• HoReCa - выставка готовых решений для отелей, ресторанов и кафе.
В нем представлены готовые интерьеры для ресторанов и гостиниц из прочных и долговечных материалов.
Для иностранных покупателей разработана специальная программа, чтобы сделать процесс максимально эффективным и удобным. Программа выставки Homeshow:
В первой половине выставки состоится открытый диалог участников и посетителей в рамках Мебельного форума. Тогда вы сможете получить ответы на свои вопросы от специалистов в данной области. В дни 3-4 выставки пройдет национальный фестиваль. Для развлечения посетителей будут организованы ремесленные шоу, развлекательные программы и призовые игры.
Каждый день на Home Show 2022 мебельщики преподносят нашим людям отличные подарки. В течение этих 4 дней Home Show 2022 станет крупнейшим выставочным залом в Центральной Азии, где будут представлены разные виды мебели по разным ценам.
Приглашаем всех на выставку!
Home Show 2022 - первая выставка в формате шоу, которая предлагает вниманию не только местных, но и зарубежных производителей мебели и декора, а также дизайнеров готовый дизайн интерьера для дома, офиса, кафе, ресторана и гостиницы. . Первая Home Show прошла в 2019 году и показала отличные результаты: около 85 местных и зарубежных производителей представили свою продукцию более чем 15 000 посетителей на площади 6 000 квадратных метров.