Ikkinchi O‘zbekiston-Belarus ayollar biznes-forumining plenar majlisi
2024 yil 27 avgust kuni “O‘zekspomarkaz” AJning 1-pavilyonida II O‘zbekiston-Belarus ayollar biznes-forumining plenar majlisi va «Made in Belarus» hamda «Made in Uzbekistan» ko‘rgazma-taqdimotlari o‘tkaziladi.
Tadbirlarda Belarus Respublikasi Milliy yig‘ilishi Respublika Kengashi raisi Natalya Kochanova boshchiligidagi belarus delegatsiyasi hamda O‘zbekiston tomonidan Oliy Majlis Senati raisi Tanzila Narbayeva ishtirok etadilar.
Belarus tomonidan biznes-forumda 100 ga yaqin ishbilarmonlar va davlat organlari vakillari qatnashmoqda. «Made in Belarus» ko‘rgazmasida 50 dan ortiq korxona va tashkilotlar Belarus Respublikasining eng yaxshi mahsulotlari bilan ishtirok etmoqda. Bu sohaga meditsina, farmatsevtika, qishloq xo‘jaligi, texnologik jihozlar va boshqa sohalardagi unikal ixtirolar kiradi.
«Made in Uzbekistan» ko‘rgazmasida O‘zbekiston Respublikasining yetakchi tarmoqlari ishtirok etmoqda – Uzavtosanoat, Uzkimyosanoat, Uzto‘qimachiliksanoat, Uzcharmsanoat, Uzoziq-ovqatsanoat, Uzeltexsanoat, Sog‘liqni saqlash vazirligi, Uzfarmprom, Taʼlim vazirli

Exhibition - presentation of products of the Republic of Belarus "Made in Belarus" and the Republic of Uzbekistan "Made in Uzbekistan"
On August 27, 2024, Pavilion No. 1 of “NEC Uzexpocentre” JSS hosts a plenary session of the II Uzbek-Belarusian Women's Business Forum and an exhibition-presentation with the expositions "Made in Belarus" and "Made in Uzbekistan".
The Belarusian delegation headed by the Chairperson of the Council of the Republic of the National Assembly of the Republic of Belarus Natalia Kochanova takes part in the events, and the Uzbek side is represented by the Chairperson of the Senate of the Oliy Majlis of the Republic of Uzbekistan Tanzilya Narbaeva.
About 100 representatives of business communities and government agencies take part in the business forum from the Belarusian side.
More than 50 enterprises and organizations with the best examples of Belarusian products take part in the exposition "Made in Belarus". These are unique inventions in the field of medicine, pharmaceuticals, agriculture, technological equipment and others.
The exposition "Made in Uzbekistan" is represented by the leading industries of the Republic of Uzbekistan – Uzavtosanoat (motor cars), Uzkimyosanoat (chemical), Uztukimachiliksanoat (textile), Uzcharmsanoat (leather), Uzozikovkatsanoat (food), Uzeltekhsanoat (electricity), the Ministry of Health, Uzpharmprom (pharmaceutical), the Ministry of Education.