Ikkinchi O‘zbekiston-Belarus ayollar biznes-forumining plenar majlisi
2024 yil 27 avgust kuni “O‘zekspomarkaz” AJning 1-pavilyonida II O‘zbekiston-Belarus ayollar biznes-forumining plenar majlisi va «Made in Belarus» hamda «Made in Uzbekistan» ko‘rgazma-taqdimotlari o‘tkaziladi.
Tadbirlarda Belarus Respublikasi Milliy yig‘ilishi Respublika Kengashi raisi Natalya Kochanova boshchiligidagi belarus delegatsiyasi hamda O‘zbekiston tomonidan Oliy Majlis Senati raisi Tanzila Narbayeva ishtirok etadilar.
Belarus tomonidan biznes-forumda 100 ga yaqin ishbilarmonlar va davlat organlari vakillari qatnashmoqda. «Made in Belarus» ko‘rgazmasida 50 dan ortiq korxona va tashkilotlar Belarus Respublikasining eng yaxshi mahsulotlari bilan ishtirok etmoqda. Bu sohaga meditsina, farmatsevtika, qishloq xo‘jaligi, texnologik jihozlar va boshqa sohalardagi unikal ixtirolar kiradi.
«Made in Uzbekistan» ko‘rgazmasida O‘zbekiston Respublikasining yetakchi tarmoqlari ishtirok etmoqda – Uzavtosanoat, Uzkimyosanoat, Uzto‘qimachiliksanoat, Uzcharmsanoat, Uzoziq-ovqatsanoat, Uzeltexsanoat, Sog‘liqni saqlash vazirligi, Uzfarmprom, Taʼlim vazirli

Второй Узбекско-Белорусский женский бизнес-форум
Выставка-презентация продукции Республики Беларусь «Made in Belarus» и Республики Узбекистан «Made in Uzbekistan»
27 августа 2024 года в Павильоне №1 АО НВК «Узэкспоцентр» проходят пленарное заседание II узбекско-белорусского женского бизнес-форума и выставка-презентация с экспозициями «Made in Belarus» и «Made in Uzbekistan».
На мероприятиях принимает участие белорусская делегация во главе с председателем Совета Республики Национального собрания Республики Беларусь Натальей Кочановой, а узбекскую сторону представляет председатель Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан Танзиля Нарбаева.
От белорусской стороны в бизнес-форуме принимают участие около 100 представителей бизнес-сообществ и государственных органов.
В экспозиции «Made in Belarus» принимают участие более 50 предприятий и организаций с лучшими образцами белорусской продукции. Это уникальные изобретения в области медицины, фармацевтики, сельского хозяйства, технологического оборудования и других.
Экспозицию «Made in Uzbekistan» представляют ведущие отрасли Республики Узбекистан – Узавтосаноат, Узкимесаноат, Узтукимачиликсаноат, Узчармсаноат, Узозиковкатсаноат, Узэлтехсаноат, Министерство здравоохранения, Узфармпром, Министерство образования.