“UzFood 2026” ва “O`zuPACK 2026” Халқаро кўргазмалари
2026-йил 1–3-апрел кунлари “Ўзэкспомарказ” МКК АЖда 25-юбилей халқаро “Озиқ-овқат маҳсулотлари ва ишлаб чиқариш технологиялари – UzFood 2026” ҳамда 26-халқаро “Қадоқлаш. Ускуналар ва хомашёлар – O`zuPACK 2026” кўргазмалари бўлиб ўтмоқда.
Экспозициялар 1, 2, 3, 4, 5 - сонли павилёнлар, шунингдек, Атриум 1 ва 2 залларида жойлаштирилган. Кўргазмада 26 та давлатдан 500 дан ортиқ компания - Австрия, Озарбайжон, Арманистон, Беларус Республикаси, Болгария, Германия, Ҳиндистон, Италия, Қозоғистон, Хитой, Корея Республикаси, Қирғизистон, Литва, Малайзия, Монголия, Нидерландия, БАА, Полша, Россия, АҚШ, Таиланд, Туркманистон, Туркия, Ўзбекистон, Франция ва Чехия иштирок этмоқда.
Бу йилги кўргазманинг янги иштирокчи давлати — Монголия.
Кўргазма доирасида Ўзбекистонда ноёб бизнес майдони бўлган “Ритейл-маркази” бу йил янги — “Тармоқлар харидлари маркази” форматида ташкил этилиб, озиқ-овқат етказиб берувчилар ва улгуржи харидорлар ўртасида бевосита музокаралар ўтказиш имконини беради. Мазкур марказ 1–2-апрел кунлари 2-конференция залида фаолият олиб боради.
Шунингдек, ишбилармонлик дастури доирасида семинарлар, иштирокчилар томонидан маҳорат дарслари (“Ҳар куни — балиқ куни”), янги ускуналар тақдимотлари ва соҳа тадбирлари ўтказилади.
Кўргазманинг ёрқин воқеаларидан бири — “АҚШ Гўшт экспорти федерацияси” (USMEF) ҳамда “The Thermoplan UZ” компанияси томонидан очиқ майдонда гўшт қовуриш бўйича маҳорат дарси бўлиб ўтади.
Кўргазма ташкилотчилари: Iteca Exhibitions халқаро кўргазма компанияси ва унинг ҳамкори ICA Eurasia Group.

Международные выставки «UzFood 2026» и «O’ZuPACK 2026»
В АО НВК «Узэкспоцентр» с 1 по 3 апреля 2026 г. проходят 25-я юбилейная международная выставка «Продукты питания, ингредиенты и технологии производства – UzFood 2026» и 26-я международная выставка «Упаковка. Оборудование и материалы - O’ZuPACK 2026».
Экспозиция выставок занимает абсолютно все выставочные павильоны: №№ 1, 2, 3, 4, 5, а также залы Атриум 1 и 2. Число участников составляет свыше 500 компаний из 26 стран: Австрия, Азербайджан, Армения, Республика Беларусь, Болгария, Германия, Индия, Италия, Казахстан, Китай, Республика Корея, Кыргызстан, Литва, Малайзия, Монголия, Нидерланды, ОАЭ, Польша, Россия, США, Таиланд, Туркменистан, Турция, Узбекистан, Франция, Чехия.
Страна-дебютант выставки — Монголия.
На выставке представлена деловая арена — «Ритейл-Центр», не имеющая аналогов в Узбекистане, в этом году пройдет в новом формате — «Центра Закупок Сетей» и обеспечит прямые переговоры между поставщиками продуктов питания и оптовыми закупщиками. Центр Закупок Сетей пройдет 1–2 апреля в Конференц-зале №2.
В рамках деловой программы также пройдут семинары, мастер-классы от участников — «Рыбный день — каждый день», презентации нового оборудования и отраслевые мероприятия.
Ярким элементом выставки станет мастер класс по жарке мяса с последующей дегустацией от Американской Федерации по экспорту мяса (USMEF) и компании The Thermoplan UZ на уличной площадке.
Организаторы выставки: Международная выставочная компания Iteca Exhibitions и ее партнер ICA Eurasia Group.