“Uzbekistan AgrotechExpo – 2025”, “Uzbekistan AgromashExpo – 2025” ва “Uzbekistan AgroExpo – 2025” халқаро кўргазмалари
“Ўзэкспомарказ” МКК” АЖ ва IFWexpo Heidelberg GmbH (Германия) компанияси 2025-йил 26–28-ноябрь кунлари 1- ва 2-павилонларда, ҳамда кўргазма мажмуасининг очиқ майдонларида “Uzbekistan Agrotech Expo–2025”, “Uzbekistan Agromash Expo–2025” ва “AgroExpo Uzbekistan 2025” халқаро ихтисослаштирилган кўргазмалари бўлиб ўтмоқда.
Кўргазмалар экспозицияси, ёпиқ ва очиқ ҳудудларни ўз ичига олган ҳолда, 7500 кв.м дан ортиқ майдонни эгаллайди.
Кўргазмалар фаолиятининг иккинчи куни, Ўзбекистон Республикаси қишлоқ хўжалиги вазири Иброҳим Абдурахмонов, Польша Республикаси қишлоқ хўжалиги ва қишлоқ ҳудудларини ривожлантириш вазири Стефан Краевски, Польша Республикасининг Ўзбекистон ва Тожикистондаги вақтинчалик ишлар бўйича вакили Марян Пшездзецки, Польшанинг Қишлоқ хўжалигини қўллаб-қувватлаш миллий маркази бош директори Хэнрик Смоляж ҳамда Польшанинг бош ветеринария шифокори Павел Мэер ташриф буюрдилар.
Кўргазмаларда Грузия, Россия, Ўзбекистон, Туркия, Ҳиндистон, Италия, Нидерландия, Франция, Малайзия ва Қозоғистон каби 20 дан ортиқ давлатлардан 180 та компания иштирок этмоқда.
Кўргазмаларда республикaнинг қишлоқ хўжалиги соҳаси учун мўлжалланган кенг турдаги ускуналар, энг янги ишланмалар ва инновацион технологиялар намойиш этилади. Бу эса сифатли ва рақобатбардош импорт ўрнини босувчи маҳсулотлар ишлаб чиқаришни рағбатлантиришга хизмат қилади.

JSC NEC “Uzexpocentre” and IFWexpo Heidelberg GmbH (Germany) will organize the international specialized exhibitions “Uzbekistan AgrotechExpo–2025”, “Uzbekistan AgromashExpo–2025” and “AgroExpo Uzbekistan 2025” from November 26 to 28, 2025, in Pavilions No. 1, 2, and on the open exhibition grounds.
The exhibition space occupies more than 7,500 sq.m, including indoor and outdoor areas.
On the second day of the exhibitions — November 27, 2025 — they were visited by the Minister of Agriculture of the Republic of Uzbekistan Ibrokhim Abdurakhmonov, the Minister of Agriculture and Rural Development of the Republic of Poland Stefan Krajewski, the Chargé d’Affaires of the Republic of Poland in the Republic of Uzbekistan and the Republic of Tajikistan Marian Przeździecki, the General Director of the National Support Centre for Agriculture of Poland Henryk Smoląż, and the Chief Veterinary Officer of Poland Paweł Mayer.
More than 180 companies from 20 countries are participating in the exhibitions, including Georgia, Russia, Uzbekistan, Turkey, India, Italy, the Netherlands, France, Malaysia, and Kazakhstan. In addition, Germany, Austria, Poland, China, and Iran are represented with their national pavilions.
The exhibitions will showcase a wide range of equipment, the latest developments, and innovative technologies for the agricultural sector of the republic, aimed at stimulating the production of high-quality and competitive import-substituting products.