“Tashkent Fashion & Textile Expo 2023” халқаро мода ва тўқимачилик кўргазмаси
“Tashkent Fashion & Textile Expo 2023” халқаро мода ва тўқимачилик кўргазмаси Ўзбекистоннинг улгуржи ва чакана савдо бозорлари учун бизнес платформа бўлиб хизмат қилади, шунингдек хорижий мамлакатларнинг мода, гўзаллик ва тўқимачилик саноатидаги таниқли брендларни намойиш этади.
Кўргазмада Туркия, Хитой, Ўзбекистон ва бошқа мамлакатлардаги тўқимачилик ва тикувчилик корхоналари маҳсулотларини намойиш этаётган 100 дан ортиқ компаниядан 4 мингга яқин иштирокчи қатнашмоқда.
Кўргазма майдонларида мода ва рақамли бизнес мутахассислари, таниқли стилистлар, визажистлар, маркетологлар ва ишбилармон вакилларидан маҳорат дарслари, шунингдек, Б2Б форматида музокаралар ва учрашувлар ўтказилмоқда.

Международная выставка моды и текстиля «Tashkent Fashion & Textile Expo 2023»
АО НВК «Узэкспоцентр» открыло выставочный сезон 2023 года началом работы Международной выставки моды и текстиля «Tashkent Fashion & Textile Expo 2023», которая проходит в Павильонах №№1 и 2 со 2 по 4 февраля.
Международная выставка моды и текстиля «Tashkent Fashion & Textile Expo 2023» служит бизнес-платформой для оптового и розничного рынков Узбекистана, а также демонстрации известных брендов индустрии моды, красоты и текстиля зарубежных стран.
На выставке участвуют около 4000 участников из более 100 компаний, которые представляют продукцию текстильных и швейных предприятий Турции, Китая, Узбекистана и других стран.
На площадях выставки проводятся мастер-классы от профессионалов в сфере моды и цифрового бизнеса, знаменитых стилистов, визажистов, маркетологов и представителей деловых кругов, а также переговоры и встречи в формате B2B.