21-23 май кунлари Ўзбекистонда NON-FOOD ASIA EXPO Tashkent 2024 савдо тармоқлари ва бозорлар учун ноозиқ - овқат маҳсулотларининг 2-халқаро кўргазмаси бўлиб ўтади.
21-23 may kunlari Oʻzbekistonda NON-FOOD ASIA EXPO Tashkent 2024 savdo tarmoqlari va bozorlar uchun nooziq - ovqat mahsulotlarining 2-xalqaro koʻrgazmasi boʻlib o'tadi.
Toshkentda ilk bor “Uzexpomarkaz” hududida ulgurji xaridor va sotuvchilarga quyidagi toifalar bo‘yicha yuzlab yangi mahsulotlar taqdim etiladi: idishlar, maishiy kimyo va kosmetika mahsulotlari, plastmassa buyumlar, uy-ro‘zg‘or buyumlari, interyer buyumlari, atirlar, Yangi yil mahsulotlari, bolalar uchun sovg'alar va tovarlar, bog'lar va kottejlar uchun tovarlar.
Ko‘rgazma ishtirokchilari stendlarida Ozarbayjon, Hindiston, Qozog‘iston, Qirg‘iziston, Xitoy, Belarus Respublikasi, Rossiya, Turkmaniston, O‘zbekiston, Fransiya, Shveytsariya, Shvetsiya, Estoniya va Yaponiyada ishlab chiqarilgan 140 dan ortiq brend va yangi mahsulotlar namoyish etiladi.

From May 21 to 23, the 2nd international exhibition of non-food products for retail chains and marketplaces NON-FOOD ASIA EXPO Tashkent 2024 is held in Uzbekistan at UzExpocentre
From May 21 to 23, the 2nd international exhibition of non-food products for retail chains and marketplaces NON-FOOD ASIA EXPO Tashkent 2024 is held in Uzbekistan at UzExpocentre. This is an international platform for exploring reliable partners, uniting buyers and suppliers from around the world in the market of non-food products. For the first time in Tashkent, on UzExpocentre’s expo-grounds, hundreds of new products and product lines is presented to wholesale buyers and sellers in the following categories: tableware, household chemicals and cosmetics, plastic products, household goods, interior items, home fragrances, New Year's products, gifts and goods for children, goods for gardens and cottages. Over 140 brands and new product lines produced in Azerbaijan, India, Kazakhstan, Kyrgyzstan, China, the Republic of Belarus, Russia, Turkmenistan, Uzbekistan, France, Switzerland, Sweden, Estonia and Japan is presented at the booths of the exhibition.