“AgroWorld Uzbekistan 2026-Қишлоқ хўжалиги” 21-Халқаро кўргазмаси
2026-йил 25-27 март кунлари “Ўзэкспомарказ” миллий кўргазмалар мажмуасининг “Қишлоқ хўжалиги – Agroworld Uzbekistan 2026” 21-халқаро кўргазмаси бўлиб ўтмоқда.
Кўргазмада қишлоқ хўжалиги саноатининг асосий йўналишлари: паррандачилик ва чорвачилик, озуқа ишлаб чиқариш, ветеринария тиббиёти, донни қайта ишлаш ва сақлаш, шунингдек, агрокимёвий ечимлар намойиш этилади.
Бу йилги кўргазмада Австрия, Белгия, Беларус Республикаси, Германия, Ҳиндистон, Испания, Италия, Қозоғистон, Хитой, Корея Республикаси, Нидерландия, Полша, Россия, АҚШ, Туркия, Ўзбекистон, Франция ва Япония каби 19 та мамлакатдан 166 та компания иштирок этмоқда.
Дастур ишлаб чиқарувчилар ва етказиб берувчилар, фермер хўжаликлари, деҳқончилик ва қишлоқ хўжалиги технологияларини жорий этишга қаратилган тўғридан-тўғри музокараларни ўз ичига олади.
Ушбу тадбир халқаро мулоқот, тажриба алмашинуви ва Ўзбекистонда қишлоқ хўжалигини ривожлантиришга ёрдам беради.

21-я Международная выставка «Сельское хозяйство – AgroWorld Uzbekistan 2026»
С 25 по 27 марта 2026 года в АО НВК «Узэкспоцентр» проходит 21-я Международная выставка «Сельское хозяйство – AgroWorld Uzbekistan 2026».
Экспозиция охватывает ключевые направления отрасли: животноводство и птицеводство, кормопроизводство, ветеринарию, переработку и хранение зерна, а также агрохимические решения.
В выставке участвуют 166 компаний из 19 стран, включая Германию, Китай, США, Турцию, Францию и другие.
Программа включает прямые переговоры между производителями, поставщиками и фермерскими хозяйствами, направленные на развитие партнерства и внедрение современных агротехнологий.
Выставка способствует международному диалогу, обмену опытом и развитию сельского хозяйства Узбекистана.