“O‘zekspomarkaz” AJ pavilyonlar 3, 4
TextileExpo Uzbekistan – O‘zbekistonda xalqaro ishtirokchilar va tashrif buyuruvchilar ishtirok etadigan, to‘qimachilik va tikuvchilik sanoatiga ixtisoslashgan noyob ko‘rgazmadir.
TextileExpo Uzbekistan ko‘rgazmasi barcha asosiy idoralar va sanoat uyushmalari tomonidan faol qo‘llab-quvvatlanadi.
Ushbu tadbir to‘qimachilik biznesi va tikuvchilik sanoatidagi yutuqlar hamda yangiliklarni dunyoning yetakchi ishlab chiqaruvchilari tomonidan ip-kalavadan tayyor kiyimgacha bo‘lgan ishlab chiqarish zanjiri bo‘ylab namoyish etish imkonini beradi.
Loyiha O‘zbekistonning yetakchi tarmog‘i – to‘qimachilik va tikuvchilik sanoati bilan savdo-iqtisodiy aloqalarni rivojlantirishga ko‘maklashadi. Bu tarmoq respublikadagi sanoat ishlab chiqarish hajmi bo‘yicha ikkinchi o‘rinni egallaydi. Shuningdek, loyiha 37 milliondan ortiq aholiga ega Markaziy Osiyodagi eng yirik iste’mol bozorida to‘qimachilik mahsulotlari, kiyim-kechak, ichki kiyim, poyabzal va aksessuarlar sotish uchun hamkorlar topishga yordam beradi.
TextileExpo Uzbekistan – bu, avvalo, noyob maqsadli auditoriyadir. Har yili ko‘rgazmaga 9,000 dan ortiq tashrif buyuruvchi keladi, ularning 90 foizi – soha mutaxassislari va ekspertlaridir.
Ko‘rgazma mehmonlari orasida O‘zbekiston hukumati vakillari, Markaziy Osiyo mintaqasining turli hududlaridan kelgan to‘qimachilik va trikotaj korxonalarining rahbarlari hamda mutaxassislari, yirik savdo tarmoqlari, ulgurji va chakana savdo korxonalari, biznes doiralari vakillari, rasmiylar hamda ilmiy-tadqiqot institutlari ishtirok etadilar.
Mahalliy ishlab chiqaruvchilarning eksport salohiyatini oshirishga ko‘maklashish maqsadida ko‘rgazma doirasida Maxsus Bayer Dasturi amalga oshiriladi. Yillar davomida bu dasturda 35 mamlakatdan 2,000 dan ortiq yirik ulgurji xaridorlar, savdo tarmoqlari va to‘qimachilik mahsulotlari ishlab chiqaruvchilari ishtirok etgan.
Ko‘rgazma doirasida boy ishbilarmonlik dasturi amalga oshiriladi: seminarlar, forumlar, ko‘plab b2b uchrashuvlar, moda namoyishlari va sanoat kolleksiyalari, yetakchi dizaynerlar va soha ekspertlarining mahorat darslari, biznes va matbuot turlari tashkil etiladi.

TextileExpo Uzbekistan - уникальная специализированная выставка текстильной и швейной индустрии с международным составом участников и посетителей в Узбекистане.
Выставка TextileExpo Uzbekistan активно поддерживается всеми ключевыми ведомствами и промышленными ассоциациями.
Событие позволяет продемонстрировать достижения и новинки текстильного бизнеса и швейной индустрии от ведущих мировых производителей по всей производственной цепочке – от пряжи до готовой одежды.
Проект содействует развитию торгово-экономических отношений с ведущей индустрией Узбекистана - текстильной и швейной промышленностью, занимающей второе место по объему промышленного производства в республике, а также нахождению партнеров по реализации текстильной продукции, одежды, нижнего белья, обуви и аксессуаров на крупнейшем потребительском рынке Центральной Азии с населением более 37 млн. человек.
TextileExpo Uzbekistan - это, прежде всего, уникальная целевая аудитория. Выставку ежегодно посещает более 9,000 посетителей, 90% которых – специалисты и эксперты отрасли.
Для содействия местным производителям в расширении экспорта за рубеж, в рамках выставки осуществляется Специальная Байерская Программа. За годы ее проведения в ней приняли участие более 2,000 крупных оптовых закупщиков, торговые сети и производители текстильной продукции из 35 стран.
В рамках выставки осуществляется насыщенная деловая программа: семинары, форумы, многочисленные раунды b2b встреч, показы мод и промышленных коллекций, мастер-классы от ведущих дизайнеров и экспертов отрасли, бизнес и пресс-туры на предприятия.