«To‘qimachilik uskunalari va texnologiyalari - TTME 2023» 2-Toshkent Xalqaro ko‘rgazmasi
«To‘qimachilik uskunalari va texnologiyalari - TTME 2023» 2-Toshkent Xalqaro ko‘rgazmasi o‘z ekspozitsiyasini 2023-yil 13-15-sentyabr kunlari “O‘zekspomarkaz” MKKda yozadi.
«To‘qimachilik uskunalari va texnologiyalari» Xalqaro ko‘rgazmasi mahalliy va xorijiy ishlab chiqaruvchilar uchun to‘qimachilik va tikuvchilik ishlab chiqarishining to‘liq jarayoni bilan tanishish uchun professional platformadir.
Ko‘rgazmada 6 mamlakatdan 120 ta kompaniya va brendlar ishtirok etadi: Buyuk Britaniya, Koreya Respublikasi, Turkiya, O‘zbekiston, Xitoy, Hindiston.
Kompaniyalar  dastgohlardan tortib yordamchi mexanizmlar va aksessuarlargacha bo‘lgan keng ko‘lamli jihozlarni, igna teshuvchi noto‘qima mato mashinalari, trafaret bosib chiqarish mashinalari, kompressor uskunalarini, sanoat tikuv va bichuv uskunalari, inson tanasini 3D skanerlash tizimlari, paxta tozalash zavodlari, to‘qimachilik sanoati uchun kimyoviy moddalar va bo‘yoqlar takdim etadilar.

2-я Ташкентская Международная выставка "Текстильное оборудование и технологии - TTME 2023"
С 13 по 15 сентября 2023 г. в АО НВК «Узэкспоцентр» проходит 2-я Ташкентская Международная выставка "Текстильное оборудование и технологии - TTME 2023".
Международная выставка "Текстильное оборудование и технологии” – это профессиональная платформа для отечественных и зарубежных производителей, чтобы ознакомиться со всем циклом текстильного и швейного производства.
В выставке примут участие 120 компаний и брендов из 6 стран: Великобритания, Индия, Китай, Республика Корея, Турция, Узбекистан.
Компании представят широкий спектр оборудования, от ткацких станков до вспомогательных механизмов и аксессуаров, иглопробивные машины для производства нетканых материалов, машины для трафаретной печати, крутильное оборудование, компрессорное оборудование, промышленное швейное и раскройное оборудование, системы 3D сканирования тела человека, хлопкоочистительные заводы, химикаты и красители для текстильной промышленности.
Организаторами выставки выступают Международная компания Congresses of Central Asia – CCA и ее партнер ICA Eurasia Group.