“Ipak yo‘lida turizm-2022” Toshkent xalqaro turizm yarmarkasi
2022-yil 30-noyabr kuni “O‘zekspomarkaz” AJ ning 1 va 2-pavilonlarida “Ipak yo‘lidagi turizm” 27-Toshkent xalqaro turizm yarmarkasi o‘z ishini boshladi.
Yarmarka tashkilotchilari – O‘zbekiston Respublikasi Turizm va madaniy meros vazirligi, “Milliy PR-center”, “THE SAYS LOT” MChJ tomonidan taqdim etilgan “SAYS” ko'rgazma kompaniyasi.
TITF-2022 ochilishida O‘zbekiston Respublikasi Bosh vazirining o‘rinbosari – Turizm va madaniy meros vaziri Aziz Abduhakimov, Toshkent shahar hokimi Jahongir Ortiqxo‘jayev, “O‘zbekiston havo yo‘llari” MAK raisi Ilhom Maxkamov, yarmarka ishtirokchilari ishtirok etadilar. Ham mahalliy, ham xalqaro tashkilotlar va ommaviy axborot vositalari vakillari.
Mazkur yarmarkada 15 ta xorijiy davlat 76 ta stend bilan ishtirok etmoqda, shuningdek, taniqli oshpazlarning mahorat saboqlari o‘tkazilayotgan gastro-bozor, dunyoning turli mamlakatlaridan mashhur ma’ruzachilar ishtirokidagi forum – “Buyuk ipak yo‘lidagi moda” moda ko‘rgazmasi.
Mazkur yarmarkaga tashrif buyuruvchilar va ishtirokchilar yangi sayyohlik yo‘nalishlari bilan tanishish, xorijiy mamlakatlarning rang-barang muhiti, madaniyati va an’analari bilan tanishish uchun noyob imkoniyatga ega bo‘ladilar. Shuningdek, O‘zbekistonning barcha hududlarida yangi joylarning turizm salohiyatini baholash mumkin bo‘ladi.

Ташкентская международная туристическая ярмарка «Туризм на Шёлковом пути 2022»
30 ноября 2022 г. в Павильонах №№ 1 и 2 АО НВК «Узэкспоцентр» начала свою работу 27-я Ташкентская Международная Туристическая Ярмарка «Туризм на Шёлковом пути».
Организаторами ярмарки выступают Министерство Туризма и культурного наследия Республики Узбекистан, Государственное унитарное предприятие «Национальный
PR-центр», выставочная компания «SAYS» в лице ООО «THE SAYS LOT».
На открытии ТМТЯ-2022 примут участие Заместитель Премьер-министра - Министр Туризма и культурного наследия Республики Узбекистан Азиз Абдухакимов, Хаким города Ташкента Жахонгир Артыкходжаев, Председатель АО «Uzbekistan airways» Илхом Махкамов, участники ярмарки, как локальных, так и международных организаций и представители СМИ.
На данной ярмарке участвуют 15 зарубежных стран с 76 стендами, А также состоятся гастро-базар с мастер-классами знаменитых поваров, форум со знаменитыми спикерами со всего мира - и показ мод «Мода на Великом Шелковом пути».
Посетители и участники данной ярмарки смогут воспользоваться уникальным шансом, чтобы узнать о новых туристических направлениях, окунуться в колоритную атмосферу, культуру и традиции зарубежных стран. А также, можно будет оценить туристический потенциал новых локаций всех регионов Узбекистана.