Respublika tarmoqlararo sanoat yarmarkasi
2024-yilning 10-13-dekabr kunlari MKK “O‘zekspomarkaz” AJda Respublika tarmoqlararo sanoat yarmarkasi bo‘lib o‘tadi. Tadbir bosh ko'rgazma maydonining barcha pavilonlarida bo'lib o'tadi va mamlakatning eng yirik sanoat korxonalari bilan mahalliy ishlab chiqaruvchilar o'rtasida tarmoqlararo ishlab chiqarish hamkorligini rivojlantirishga qaratilgan. Yarmarka doirasida import orqali yirik tarmoq kompaniyalari tomonidan sotib olingan import o'rnini bosuvchi mahsulotlarni namoyish etishga bag'ishlangan ko'rgazma tashkil etiladi.
Mazkur tadbir tashkilotchilari – O‘zbekiston Respublikasi Investitsiyalar, sanoat va savdo vazirligi, Toshkent shahar hokimligi, shuningdek, Raqamli transformatsiya markazi.

Республиканская межотраслевая промышленная ярмарка
В АО НВК «Узэкспоцентр» с 10 по 13 декабря 2024 года пройдет Республиканская межотраслевая промышленная ярмарка. Мероприятие состоится во всех павильонах главной выставочной площадки и направлено на развитие межотраслевой производственной кооперации между крупнейшими промышленными предприятиями страны и местными производителями. В рамках ярмарки будет организована выставка, посвященная демонстрации импортозамещающей продукции, закупленной крупными сетевыми компаниями через импорт.
Организаторами данного мероприятия выступают Министерство инвестиций, промышленности и торговли Республики Узбекистан, хокимият города Ташкента, а также Центр цифровой трансформации.