Respublika tarmoqlararo sanoat yarmarkasi
2024-yilning 10-13-dekabr kunlari MKK “O‘zekspomarkaz” AJda Respublika tarmoqlararo sanoat yarmarkasi bo‘lib o‘tadi. Tadbir bosh ko'rgazma maydonining barcha pavilonlarida bo'lib o'tadi va mamlakatning eng yirik sanoat korxonalari bilan mahalliy ishlab chiqaruvchilar o'rtasida tarmoqlararo ishlab chiqarish hamkorligini rivojlantirishga qaratilgan. Yarmarka doirasida import orqali yirik tarmoq kompaniyalari tomonidan sotib olingan import o'rnini bosuvchi mahsulotlarni namoyish etishga bag'ishlangan ko'rgazma tashkil etiladi.
Mazkur tadbir tashkilotchilari – O‘zbekiston Respublikasi Investitsiyalar, sanoat va savdo vazirligi, Toshkent shahar hokimligi, shuningdek, Raqamli transformatsiya markazi.

Republican Inter-Industry Industrial Fair
The Republican Intersectoral Industrial Fair will be held at JSC NVC "Uzexpocentre" from December 10 to 13, 2024. The event will take place in all pavilions of the main exhibition venue and aims to promote intersectoral production cooperation between the country's largest industrial enterprises and local manufacturers. As part of the fair, an exhibition will be organized to showcase import-substituting products purchased by major network companies through imports.
The event is organized by the Ministry of Investments, Industry, and Trade of the Republic of Uzbekistan, the Tashkent City Administration (Hokimiyat), and the Center for Digital Transformation.