“Aquatherm Tashkent 2025” 13-Xalqaro ixtisoslashtirilgan ko‘rgazmasi
2025-yil 7-9-oktabr kunlari “O‘zekspomarkaz” MKK” AJning 1 va 2-sonli pavilonlarida “Aquatherm Tashkent 2025” 13-Xalqaro ixtisoslashtirilgan ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tmoqdа. Ushbu tadbirda havoni isitish va sovutish, ventilyatsiya, suv ta’minoti, sanitariya texnikasi, basseynlar, ekologik texnologiyalar va qayta tiklanuvchi energiya manbalari sohasidagi yetakchi ishlab chiqaruvchilar, yetkazib beruvchilar va mutaxassislarni birlashtiradi.
Joriy yil ko‘rgazmada 13 davlatdan, jumladan, Ozarbayjon, Germaniya, Eron, Italiya, Qozog‘iston, Xitoy, Koreya Respublikasi, BAA, Polsha, Rossiya, Turkiya, O‘zbekiston va Chexiyadan 175 ta kompaniya ishtirok etmoqda. Shuningdek, Rossiya Federatsiyasining mintaqaviy stendlari jamoaviy ekspozitsiyalar doirasida namoyish etiladi.
“Aquatherm Tashkent 2025” ishlab chiqaruvchilar va iste’molchilar o‘rtasidagi bevosita hamkorlik, yangi mahsulotlarning taqdimoti, tajriba almashinuvi va Markaziy Osiyo mintaqasida biznes aloqalarni kengaytirish uchun muhim platformaga aylanadi.

International Specialized Exhibition “Aquatherm Tashkent 2025”
From October 7 to 9, 2025, Pavilions No. 1 and No. 2 of Uzexpocentre NEC JSC will host the 13th International Specialized Exhibition “Aquatherm Tashkent 2025”.
This is the key industry event in Uzbekistan that will bring together leading manufacturers, suppliers, and experts in the fields of heating, ventilation, air conditioning, water supply, sanitary engineering, swimming pools, environmental technologies, and renewable energy sources.
This year, 175 companies from 13 countries will participate in the exhibition: Azerbaijan, Germany, Iran, Italy, Kazakhstan, China, the Republic of Korea, the UAE, Poland, Russia, Turkey, Uzbekistan, and the Czech Republic.
Regional stands of the Russian Federation will be presented as part of collective expositions.
“Aquatherm Tashkent 2025” will serve as an important platform for direct interaction between producers and consumers, product launches, experience exchange, and the establishment of business connections across the Central Asian region.
The exhibition is organized by the International Exhibition Company Iteca Exhibitions with the support of its partner, ICA Eurasia Group.