“Aquatherm Tashkent 2025” 13-Xalqaro ixtisoslashtirilgan ko‘rgazmasi
2025-yil 7-9-oktabr kunlari “O‘zekspomarkaz” MKK” AJning 1 va 2-sonli pavilonlarida “Aquatherm Tashkent 2025” 13-Xalqaro ixtisoslashtirilgan ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tmoqdа. Ushbu tadbirda havoni isitish va sovutish, ventilyatsiya, suv ta’minoti, sanitariya texnikasi, basseynlar, ekologik texnologiyalar va qayta tiklanuvchi energiya manbalari sohasidagi yetakchi ishlab chiqaruvchilar, yetkazib beruvchilar va mutaxassislarni birlashtiradi.
Joriy yil ko‘rgazmada 13 davlatdan, jumladan, Ozarbayjon, Germaniya, Eron, Italiya, Qozog‘iston, Xitoy, Koreya Respublikasi, BAA, Polsha, Rossiya, Turkiya, O‘zbekiston va Chexiyadan 175 ta kompaniya ishtirok etmoqda. Shuningdek, Rossiya Federatsiyasining mintaqaviy stendlari jamoaviy ekspozitsiyalar doirasida namoyish etiladi.
“Aquatherm Tashkent 2025” ishlab chiqaruvchilar va iste’molchilar o‘rtasidagi bevosita hamkorlik, yangi mahsulotlarning taqdimoti, tajriba almashinuvi va Markaziy Osiyo mintaqasida biznes aloqalarni kengaytirish uchun muhim platformaga aylanadi.

Международная специализированная выставка «Aquatherm Tashkent 2025»
С 7 по 9 октября 2025 года в павильонах №1 и №2 АО НВК «Узэкспоцентр» пройдет 13-я Международная специализированная выставка «Aquatherm Tashkent 2025». Это ключевое событие отрасли в Узбекистане, которое объединит на одной площадке ведущих производителей, поставщиков и специалистов в области отопления, вентиляции, кондиционирования, водоснабжения, сантехники, бассейнов, экологических технологий и возобновляемых источников энергии.
В этом году на выставке принимают участие 175 компаний из 13 стран: Азербайджан, Германия, Иран, Италия, Казахстан, Китай, Республика Корея, ОАЭ, Польша, Россия, Турция, Узбекистан и Чехия. В рамках коллективных экспозиций будут представлены региональные стенды Российской Федерации.
«Aquatherm Tashkent 2025» станет важной платформой для прямого взаимодействия производителей и потребителей, запуска новых продуктов, обмена опытом и установления деловых связей в масштабах региона Центральной Азии.
Организатором выставки является Международная выставочная компания Iteca Exhibitions при поддержке своего партнёра – ICA Eurasia Group.