Xalqaro charm, poyabzal va mo‘yna ko`rgazmasi «UzCharmExpo-EURASIA-2025»
2025-yil 16–18 aprel kunlari “O’zekspomarkaz” MKK” AJda charm, poyabzal, mo’yna, qo’yteri (karakul) va mahalliylashtirilgan mahsulotlar bo’yicha 18-Xalqaro “UzCharmExpo-EURASIA-2025” ko’rgazmasi bo’lib o’tmoqda. Ko’rgazma ekspozitsiyalari 3- pavilon va Atrium 2 zalida joylashtirilgan.
Ko’rgazmada Italiya, Turkiya, Eron, Xitoy, Rossiya hamda Markaziy Osiyo davlatlaridan kelgan 200 ga yaqin kompaniyalar ishtirok etmoqda. Ular O’zbekistondagi charm va poyabzal sanoatini ekologik barqarorlik tamoyillariga asoslangan innovatsion mahsulot va texnologiyalar bilan tanishtiradilar.
Ko’rgazmada “yashil” texnologiyalar, qayta ishlash hamda atrof-muhitni muhofaza qilishga qaratilgan ekologik toza mahsulotlar namoyish etiladi.
Shuningdek, ko’rgazma doirasida B2B, G2B, G2G formatlarida uchrashuvlar va muzokaralar o’tkazilishi rejalashtirilgan.
Ko’rgazma tashkilotchilari: “Uzcharmsanoat” uyushmasi, O’zbekiston Respublikasi Savdo-sanoat palatasi va Xalq bankidir.

International Exhibition of Leather, Footwear, and Fur "UzCharmExpo-EURASIA-2025"
The 18th International Exhibition of Leather, Footwear, Fur, Karakul, and Localized Products "UzCharmExpo-EURASIA-2025" is taking place at the NEC "Uzexpocenter" JSC from April 16 to 18, 2025. The exhibition is located in Pavilion No. 3 and Atrium Hall 2.
The number of exhibitors is around 200 companies from countries such as Italy, Turkey, Iran, China, Russia, and Central Asian nations, showcasing innovative products and technologies focused on environmental sustainability in Uzbekistan's leather and footwear industry. The exhibition will feature green technologies, recycling solutions, and eco-friendly products aimed at environmental protection.
Additionally, B2B, G2B, and G2G meetings and negotiations will be held during the event.
The exhibition is organized by the Uzcharmsanoat Association, the Chamber of Commerce and Industry of the Republic of Uzbekistan, and the People’s Bank.