Xalqaro charm, poyabzal va mo‘yna ko`rgazmasi «UzCharmExpo-EURASIA-2025»
2025-yil 16–18 aprel kunlari “O’zekspomarkaz” MKK” AJda charm, poyabzal, mo’yna, qo’yteri (karakul) va mahalliylashtirilgan mahsulotlar bo’yicha 18-Xalqaro “UzCharmExpo-EURASIA-2025” ko’rgazmasi bo’lib o’tmoqda. Ko’rgazma ekspozitsiyalari 3- pavilon va Atrium 2 zalida joylashtirilgan.
Ko’rgazmada Italiya, Turkiya, Eron, Xitoy, Rossiya hamda Markaziy Osiyo davlatlaridan kelgan 200 ga yaqin kompaniyalar ishtirok etmoqda. Ular O’zbekistondagi charm va poyabzal sanoatini ekologik barqarorlik tamoyillariga asoslangan innovatsion mahsulot va texnologiyalar bilan tanishtiradilar.
Ko’rgazmada “yashil” texnologiyalar, qayta ishlash hamda atrof-muhitni muhofaza qilishga qaratilgan ekologik toza mahsulotlar namoyish etiladi.
Shuningdek, ko’rgazma doirasida B2B, G2B, G2G formatlarida uchrashuvlar va muzokaralar o’tkazilishi rejalashtirilgan.
Ko’rgazma tashkilotchilari: “Uzcharmsanoat” uyushmasi, O’zbekiston Respublikasi Savdo-sanoat palatasi va Xalq bankidir.

Международная выставка кожи, обуви и меха «UzCharmExpo-EURASIA-2025»
В АО НВК «Узэкспоцентр» с 16 по 18 апреля 2025 г. проходит 18-я Международная выставка кожи, обуви, меха, каракуля и продукции локализации «UzCharmExpo-EURASIA-2025». Экспозиция выставки размещена в Павильоне №3 и зале Атриум 2.
Число экспонентов составляет около 200 компаний из таких стран, как Италия, Турция, Иран, Китай, Россия и стран Центральной Азии, которые предлагают инновационную продукцию и технологию, ориентированные на экологическую устойчивость в кожевенной и обувной промышленности Узбекистана. На выставке будут представлены зелёные технологии, переработка и экологически чистые продукты, направленные на защиту окружающей среды.
А также состоятся переговоры и встречи в форматах B2B, G2B, G2G.
Организаторами выставки являются ассоциация «Узчармсаноат», Торгово-промышленная палата Республики Узбекистан и Народный банк.