“HoReCa Uzbekistan 2025” xalqaro ko’rgazmasi
2025-yil 21–23-oktabr kunlari “O’zekspomarkaz” MKK” AJ hududida “HoReCa Uzbekistan 2025” xalqaro ko’rgazmasi bo’lib o’tmoqda.
Tadbir doirasida 10 dan ortiq mavzuga doir sessiyalar, konferensiyalar, taqdimotlar, muhokamalar va B2B uchrashuvlarni o’z ichiga olgan ishbilarmonlik dasturi rejalashtirilgan. Turizm va mehmonxona biznesi sohasidagi yetakchi mutaxassislar bozordagi dolzarb yo’nalishlar, amaliy tajriba bilan o’rtoqlashadilar.
Ko’rgazmaning eng e’tiborli qismlaridan biri — ikki yulduzli “Michelin” mukofotiga sazovor bo’lgan fransuz oshpazi maxsus chiqishi bilan tajriba almashadi.
Ishtirokchilar, shuningdek, Norco Akustic, Gimogroup, InnTouch va boshqa xalqaro hamda mahalliy kompaniyalarning mehmonxona va restoran biznesi uchun mo’ljallangan energiya tejovchi qurilma, ekologik va raqamli texnologiyalari bilan tanishish imkoniyatiga ega bo’ladilar.
Tadbir tashkilotchilari — O’zbekiston Respublikasi Turizm qo‘mitasi va O’zbekiston Mehmonxonalar assotsiatsiyasi.

Международная выставка «HoReCa Uzbekistan 2025»
С 21 по 23 октября 2025 года в АО НВК «Узэкспоцентр» проходит Международная выставка «HoReCa Uzbekistan 2025».
В рамках мероприятия состоится насыщенная деловая программа с более чем 10 тематическими сессиями, конференциями, презентациями, дискуссиями и В2В встречами. Ведущие специалисты в области туризма и гостиничного бизнеса представят анализ актуальных рыночных тенденций и перспективы отрасли, а также реальные кейсы.
Особое внимание привлекут выступления специального гостя — французского шеф-повара с двумя звездами «Мишлен», который поделится своим опытом и кулинарной философией.
Участники также смогут познакомиться с инновациями от международных и локальных компаний, таких как Norco Akustic, Gimogroup, InnTouch и другие, которые представят энергоэффективные, экологичные и цифровые технологии для гостиничного и ресторанного бизнеса.