Xalqaro “Zira Fest” gastrofestivali
2025-yil 30-sentabrdan 2-oktabrgacha «O’zekspomarkaz» MKK” Ajning 1-2-sonli pavilonlarida xalqaro “Zira Fest” gastrofestivali bo‘lib o‘tmoqda.
Bu tadbir gastronomiya sohasidagi yetakchi brendlar — Jowi, OzTi Inoksan, Simonelli va yana 100 dan ortiq kompaniyalarni birlashtiradi. Festival taomlar yo’nalishida biznes aloqalarni o‘rnatish uchun muhim maydonga aylanadi.
Festival doirasida sizni 30-50 ta do‘kondan iborat gastronomik yarmarka, ochiq maydondagi taomlar furgoni, ko’ngilochar shoular va konsertlar, Italiya va MDH mamlakatlaridan mashhur oshpazlarning mahorat darslari, bundan tashqari baristalar chempionati, Rossiya va O‘zbekistonning yetakchi restoran biznesi mutaxassislari ishtirokidagi forum bo‘lib o‘tadi.

Международный Гастрофестиваль Zira Fest
С 30 сентября по 2 октября 2025 года в Узэкспоцентре проходит Международный Гастрофестиваль Zira Fest.
Это уникальное событие объединит более 100 компаний, включая ведущие бренды, такие как Jowi, OzTi Inoksan, Simonelli и станет площадкой для установления деловых контактов в сфере гастрономии.
На фестивале вас ждет гастрономическая ярмарка с 30-50 лавками, фудтраками на открой площадке предлагающими изысканные блюда, развлекательные шоу и концерты, а также мастер-классы от шеф-поваров Италии и СНГ. Участников также ждёт чемпионат бариста и форум с ведущими экспертами ресторанного бизнеса из России и Узбекистана.
Приглашаем всех предпринимателей, ресторанных владельцев и любителей гастрономии посетить Zira Fest и открыть новые горизонты в кулинарии!