“Қурилиш - UzBuild 2024” 25 йиллик Ўзбекистон халқаро кўргазмаси
2024 йил 27 февралдан 1 мартгача «Ўзекспомарказ» МКМда 25-Халқаро “Қурилиш - UzBuild 2024” кўргазмаси бўлиб ўтмоқда.
Кўргазма майдони 15 000 kv.m, иштирокчилар сони 19 мамлакатдан 450 дан ортиқ компания ва брендларни ташкил этади.
Беларус Республикаси, Германия, Хитой, БАА ва Туркия миллий павильонларда, Россия Федерациясининг 16 та ҳудуди делегациялари жамоавий стенд билан намойиш этилади.
УзБуилд кўргазмасида қурилиш техникаси, эҳтиёт қисмлар, қурилиш материаллари ишлаб чиқариш ускуналари ва бошқа кўплаб маҳсулотлар намойиш этилаётган “Қурилиш техникаси ва технологиялари – БуилдТеч 2024” ихтисослаштирилган бўлими мавжуд.
Кўргазма доирасида 2024 йил 27-29 февраль кунлари 1-Атриумда 5-халқаро қурилиш саноати конференцияси бўлиб ўтади.
Кўргазмага бутун Марказий Осиё ва хорижий мамлакатлардан 15 мингдан ортиқ профессионал ташриф буюрувчилар ташриф буюриши кутилмоқда.
Кўргазма Итеса Эхҳибитионс халқаро кўргазма компанияси ва унинг ҳамкори ИСА Эурациа Гроуп томонидан ташкил этилган.

From February 27 to March 1, 2024, the 25th International Exhibition “Construction - UzBuild 2024” is being held at JSC NEC “Uzexpocentre”.
The exhibition area is 15,000 sq.m., the number of participants is over 450 companies and brands from 19 countries.
The Republic of Belarus, Germany, China, the UAE and Turkey are represented by national pavilions, and delegations from 16 regions of the Russian Federation will present a collective stand.
The UzBuild exhibition has a specialized section "Construction equipment and technologies - BuildTech 2024", demonstrating construction equipment, spare parts, equipment for the production of building materials and much more.
As part of the exhibition, the 5th International Construction Industry Conference will be held on February 27-29, 2024 in Atrium 1.
It is expected that the exhibition will be visited by more than 15,000 professional visitors from all over Central Asia and foreign countries.
The exhibition is organized by the International Exhibition Company Iteca Exhibitions and its partner ICA Eurasia Group.