“Қурилиш - UzBuild 2024” 25 йиллик Ўзбекистон халқаро кўргазмаси
2024 йил 27 февралдан 1 мартгача «Ўзекспомарказ» МКМда 25-Халқаро “Қурилиш - UzBuild 2024” кўргазмаси бўлиб ўтмоқда.
Кўргазма майдони 15 000 kv.m, иштирокчилар сони 19 мамлакатдан 450 дан ортиқ компания ва брендларни ташкил этади.
Беларус Республикаси, Германия, Хитой, БАА ва Туркия миллий павильонларда, Россия Федерациясининг 16 та ҳудуди делегациялари жамоавий стенд билан намойиш этилади.
УзБуилд кўргазмасида қурилиш техникаси, эҳтиёт қисмлар, қурилиш материаллари ишлаб чиқариш ускуналари ва бошқа кўплаб маҳсулотлар намойиш этилаётган “Қурилиш техникаси ва технологиялари – БуилдТеч 2024” ихтисослаштирилган бўлими мавжуд.
Кўргазма доирасида 2024 йил 27-29 февраль кунлари 1-Атриумда 5-халқаро қурилиш саноати конференцияси бўлиб ўтади.
Кўргазмага бутун Марказий Осиё ва хорижий мамлакатлардан 15 мингдан ортиқ профессионал ташриф буюрувчилар ташриф буюриши кутилмоқда.
Кўргазма Итеса Эхҳибитионс халқаро кўргазма компанияси ва унинг ҳамкори ИСА Эурациа Гроуп томонидан ташкил этилган.

25-я Юбилейная Узбекистанская Международная выставка «Строительство - UzBuild 2024»
С 27 февраля по 1 марта 2024 года в АО НВК «Узэкспоцентр» проходит 25-я Международная выставка «Строительство – UzBuild 2024».
Площадь экспозиции составляет 15 000 кв.м., количество участников – свыше 450 компаний и брендов из 19 стран.
Национальными павильонами представлены Республика Беларусь, Германия, Китай, ОАЭ и Турция, а с коллективным стендом выступят делегации 16 регионов Российской Федерации.
Выставка UzBuild имеет специализированный раздел "Строительная техника и технологии - BuildTech 2024", демонстрирующий строительную технику, запчасти, оборудование для производства строительных материалов и многое другое.
В рамках выставки 27-29 февраля 2024 года в зале Атриум 1 пройдет 5-я Международная конференция строительной индустрии.
Ожидается, что выставку посетят более 15 000 профессиональных посетителей из всей Центральной Азии и стран дальнего зарубежья.