“UzEnergyExpo-2025” ва “UzStroyExpo-2025” халқаро кўргазмалари
2025-йил 21–23-октябр кунлари “Ўзэкспомарказ” МКК” АЖнинг ҳудудида “UzEnergyExpo-2025” ва “UzStroyExpo-2025” халқаро кўргазмалари бўлиб ўтмоқда. Тадбир 1 ва 2-павилонларда, Атриум 1 залида, ҳамда очиқ майдонларда ташкил этилади.
Кўргазмаларда Ўзбекистон, Беларус, Италия, Индонезия ва бошқа давлатларни ўз ичига олган 12 та мамлакатдан 200 дан ортиқ компания иштирок этиши кутилмоқда.
“UzEnergyExpo-2025” кўргазмасида энергетика соҳасидаги инновациялар — муқобил энергия манбалари, электр техникаси ва автоматлаштириш технологиялари намойиш этилади.
“UzStroyExpo-2025” эса қурилиш технологиялари ва материаллари, махсус техника ҳамда муҳандислик коммуникациялари соҳасидаги энг сўнгги янгиликларни тақдим этади.
Мазкур тадбир ишлаб чиқарувчилар, лойиҳаловчилар ва халқаро ҳамкорлар ўртасидаги ўзаро алоқаларни мустаҳкамлаш учун муҳим платформа бўлиб хизмат қилади.

Международная выставка «UzEnergyExpo-2025» и «UzStroyExpo-2025»
Мероприятия состоятся в павильонах №1 и №2, а также в зале Атриум и на открытых выставочных площадях. Ожидается участие более 200 компаний из 12 стран, включая Узбекистан, Беларусь, Италию, Индонезию и другие.
Выставка «UzEnergyExpo-2025» сосредоточится на инновациях в энергетике, представляя альтернативные источники энергии, электротехнику и автоматизацию. Параллельно, «UzStroyExpo-2025» продемонстрирует достижения в строительных технологиях и материалах, включая спецтехнику и инженерные коммуникации. Мероприятие станет платформой для взаимодействия производителей, проектировщиков и иностранных партнеров.