“TransLogistica2025” ва “Securex Uzbekistan 2025” Халқаро Кўргазмалари
2025 йил 11–13 ноябр кунлари “Ўзэкспомарказ” МКК” АЖнинг кўргазма майдонларида “TransLogistica 2025” ва “Securex Uzbekistan 2025” халқаро кўргазмалари ўтказилмоқда.
“TransLogistica Uzbekistan” – бу етакчи халқаро ихтисослашган кўргазма бўлиб, бир майдонда бозор етакчилари ва саноатнинг халқаро экспертларини бирлаштиради. Кўргазма логистика тизимларини такомиллаштириш, транспорт инфратузилмасини ривожлантириш, транспорт ва логистика соҳасида IТ технологияларини жорий этиш, инвестицияларни жалб этиш ҳамда Марказий Осиё миқёсида юк ташиш ҳажмини оширишга хизмат қилади.
“Securex Uzbekistan” — бу хавфсизлик ва ёнғинга қарши муҳофаза соҳасидаги йирик кўргазма бўлиб, энг сўнгги техник воситалар ва хавфсизлик ечимларини намойиш этиш учун энг яхши бизнес майдони ҳисобланади. Шунингдек, бу давлат ҳокимияти вакиллари, қуролли кучлар органлари, саноат корхоналари, бизнес ва нодавлат хавфсизлик тузилмалари вакиллари ўртасида самарали мулоқот учун платформа ҳисобланади.
Кўргазмаларда 15 мамлакатдан 120 дан ортиқ компания иштирок этади, жумладан: Швейцария, Ҳиндистон, БАА, Ўзбекистон, Германия, Австрия, Хитой, Туркия, Латвия, Покистон, Қозоғистон, Корея Республикаси, Россия, Беларус ва бошқалар.
Кўргазмалар 1 ва 2-сонли павилонларда бўлиб ўтмоқда. Шунингдек, тадбир доирасида семинарлар, учрашувлар, тақдимотлар ва пленар сессиялар ўтказилади.

Международные выставки “Trans Logistica 2025” и “Securex Uzbekistan 2025”
На выставочных площадях АО НВК «Узэкспоцентр» с 11 по 13 ноября 2025 г.  проходят международные выставки “Trans Logistica 2025” и “Securex Uzbekistan 2025”.
TransLogistica Uzbekistan – это ведущая Международная специализированная выставка, которая объединяет на одной площадке лидеров рынка и международных экспертов индустрии, содействуя совершенствованию логистических систем, развитию транспортной инфраструктуры, IT технологии транспорта и логистики, привлечению инвестиций, а также росту объёма грузоперевозок в масштабе всей Центральной Азии.
Securex Uzbekistan — крупнейшая выставка в сфере безопасности и противопожарной защиты, лучшая бизнес-площадка экспонирования новейших технических средств и решений по безопасности, а также пространство для плодотворного диалога профессионалов — представителей государственной власти, силовых ведомств, промышленных предприятий, бизнеса, структур негосударственной сферы безопасности.
Число участников выставок составляет более 120 компаний из 15 стран мира, среди которых Швейцария, Индия, ОАЭ, Узбекистан, Германия, Австрия, Китай, Турция, Латвия, Пакистан, Казахстан, Республика Корея, Россия, Беларусь и др. Выставки размещаются в Павильонах №№1 и 2. В рамках выставок организованы семинары, встречи, презентации и пленарные сессии.