2026-йил 28-январ куни “Ўзэкспомарказ” МКК” АЖда  FIFA Trophy Tour by Coca-Cola глобал тури доирасида FIFA футбол бўйича Жаҳон чемпионати асл Кубогининг намойиши бўлиб ўтмоқда. Тур FIFAнинг асосий ҳомийси ва расмий ҳамкори Cоcа-Cола томонидан ташкил этилган бўлиб, футбол мухлисларига афсонавий Кубокни жонли равишда кўриш учун ажойиб имконият яратади.
Кубок билан бирга Тошкентга Италия терма жамоаси сафида 2006-йили жаҳон чемпиони бўлган афсонавий футболчи Марко Матераззи ҳам ташриф буюрди. У Ўзбекистонда бўлиб ўтаётган расмий тақдимот доирасида асл Кубокга ҳамроҳлик қилмоқда.
Тадбирнинг шарафли меҳмонлари сифатида Ўзбекистон Республикаси спорт вазири Адҳам Икрамов, Ўзбекистон Республикаси Миллий Олимпия қўмитаси биринчи раис ўринбосари Отабек Умаров, Ўзбекистон футбол ассоциацияси биринчи раис ўринбосари Равшан Эрматов, “Coca-Cola”нинг Ўзбекистондаги бош директори Казумаса Мукаэ  ҳамда “Coca-Cola İçecek” бош директори Фуркан Айдин иштирок этдилар.
Кубокнинг Ўзбекистонга ташрифи алоҳида рамзий аҳамиятга эга. Чунки, мамлакат терма жамоаси тарихда илк бор FIFA 2026 Жаҳон чемпионатига йўлланма олди.

28 января 2026 года в АО НВК «Узэкспоцентр» в рамках глобального турне FIFA Trophy Tour by Coca-Cola состоялось прибытие оригинального Кубка Чемпионата мира по футболу FIFA. Тур организован при поддержке Coca-Cola — главного спонсора и официального партнёра FIFA и предоставляет болельщикам уникальную возможность увидеть легендарный трофей вживую.
Вместе с кубком Ташкент посетил легендарный футболист, чемпион мира 2006 года в составе сборной Италии Марко Матерацци, сопровождающий трофей в рамках его официального представления в Узбекистане.
Почётными гостями мероприятия стали министр спорта Республики Узбекистан Адхам Икрамов, первый заместитель председателя Национального олимпийского комитета Республики Узбекистан Отабек Умаров, первый заместитель председателя Ассоциации футбола Узбекистана Равшан Ирматов, генеральный директор Coca-Cola в Узбекистане Казумаса Мукаэ, генеральный директор Coca-Cola İçecek Фуркан Айдын.
Визит Кубка мира в Узбекистан имеет особое символическое значение: национальная сборная страны впервые в истории квалифицировалась на чемпионат мира FIFA 2026.
Мероприятие прошло при поддержке Ассоциации футбола Узбекистана и направлено на популяризацию футбольных ценностей, объединяющих болельщиков по всему миру.