2024 йилнинг 14-16 ноябрь кунлари «Ўзэкспомарказ» МККда InnoWeek.Uz халқаро инновацион ғоялар ҳафталиги, илмий ва инновацион ташаббусларни ишлаб чиқиш ва амалга оширишга бағишланган кўргазма бўлиб ўтмоқда
2024-yilning 14-16-noyabr kunlari “O‘zekspomarkaz” MKKda InnoWeek.Uz xalqaro innovatsion g‘oyalar haftaligi, ilmiy va innovatsion tashabbuslarni ishlab chiqish va amalga oshirishga bag‘ishlangan ko‘rgazma bo‘lib o‘tmoqda. Tadbir shiori: “Barqaror rivojlanish uchun innovatsiyalar!”.
30 dan ortiq mamlakatlar, 20 ga yaqin xalqaro tashkilotlar va 150 ga yaqin xorijiy kompaniyalar vakillari ishtirokida 500 dan ortiq innovatsion loyihalarni taqdim etishlarini kutamiz!
InnoWeek.Uz ning muhim bo'limlari:
- atrof-muhitni muhofaza qilish
- Biotexnologiya
- Robototexnika
- Mashinasozlik
- Oziq-ovqat sanoati
- Kimyo va yengil sanoat
- Sog'liqni saqlash
Yosh olim va muhandislar uchun alohida pavilyonda robototexnika, poyga, xakaton, art injeneriya, 3D modellashtirish va dasturlash yo‘nalishlari bo‘yicha qiziqarli tanlovlar o‘tkaziladi!
Shuningdek, tadbir doirasida barqaror rivojlanish mavzularida seminar va konferensiyalar, shuningdek, istiqbolli hamkorlik aloqalarini o‘rnatish uchun B2B uchrashuvlari o‘tkaziladi.

С 14 по 16 ноября 2024 года в АО НВК «Узэкспоцентр» проходит международная неделя инновационных идей InnoWeek.Uz
С 14 по 16 ноября 2024 года в АО НВК «Узэкспоцентр» пройдет международная неделя инновационных идей InnoWeek.Uz, выставка посвященная развитию и внедрению научных и инновационных инициатив. Девиз мероприятия: «Инновации для устойчивого развития!».
Ожидаем участие представителей более 30 стран, около 20 международных организаций и 150 иностранных компаний, которые представят более 500 инновационных проектов!
Важные разделы InnoWeek.Uz:
- Охрана окружающей среды
- Биотехнологии
- Робототехника
- Машиностроение
- Пищевая промышленность
- Химическая и легкая промышленность
- Здравоохранение
В отдельном павильоне для молодых ученых и инженеров состоятся захватывающие соревнования в области робототехники, рейсинга, хакатонов, арт-инжиниринга, 3D-моделирования и программирования!
В рамках мероприятия также пройдут семинары и конференции на темы устойчивого развития, а также B2B встречи для налаживания перспективных партнерств.