26-Oktabr kuni «O‘zekspomarkaz» MKK AJning birinchi va ikkinchi pavilionlarida, XVI Xalqaro «UzEnergyExpo» va XI Xalqaro «UzStroyExpo» ikkita ixtisoslashtirilgan ko‘rgazmalari
26-Oktabr kuni «O‘zekspomarkaz» MKK AJning birinchi va ikkinchi pavilionlarida, XVI Xalqaro «UzEnergyExpo» va XI Xalqaro «UzStroyExpo» ikkita ixtisoslashtirilgan ko‘rgazmalari , bir vaqtning o‘zida o‘z ishini boshladilar.
Tadbirning tashkilotchisi «International Expo Group» MChJ ko‘rgazma kompaniyasi .
O'zbekiston Respublikasi Energetika Vazirligi, O'zbekiston Respublikasi Qurilish Vazirligi va «O'zsanoatqurilishmateriallari» Uyushmasi ko'rgazmaga rasmiy ko'mak berishdi.
Ko'rgazmalarda Avstriya, Belarus Respublikasi, Germaniya, Hindiston, Qozog'iston, Xitoy, Koreya Respublikasi, Litva, Rossiya, Slovakiya, Turkiya, va Estoniya davlatlarining 130 dan ortiq kompaniyalari ishtrok etmoqda. Ko'rgazmalar 28 oktyabr kuni o'z ishini yakunlaydi.

XVI Международная выставка «UzEnergyExpo» и XI Международная выставка «UzStroyExpo» в павильонах АО НВК «Узэкспоцентр»
26 октября текущего года начали свою работу XVI Международная выставка «UzEnergyExpo» и XI Международная выставка «UzStroyExpo» в павильонах АО НВК «Узэкспоцентр» .
Организатором мероприятий выступает выставочная компания ООО «International Expo Group». Официальную поддержку оказали: Министерство Энергетики Республики Узбекистан, Министерство Строительства Республики Узбекистан, Ассоциация «Узпромстройматериалы».
В объединенной экспозиции в 2022 году приняли участие более 130 компаний из 13 стран мира. В числе государств, откуда прибыли участники - Австрия, Республика Беларусь, Германия, Индия, Казахстан, Китай, Республика Корея, Литва, Россия, Словакия, Турция, Эстония и Узбекистан. Выставки завершат свою работу 28 октября 2022г.