FoodWeek & HoReCa Uzbekistan 2026 xalqaro ko‘rgazmasi
2026 yil 3-5 – iyun kunlari “O`zekspomarkaz” MKK” AJning oziq-ovqat sanoati, restoran va mehmonxona biznesi vakillarini jamlagan “FoodWeek&HoReCa Uzbekistan 2026” xalqaro ko`rgazmasi bo`lib o`tmoqda.
Ko`rgazmada O`zbekiston, Rossiya, Koreya Respublikasi va va Qozog`istondan 50 dan ortiq kompaniyalar ishtirok etmoqda. Ko`rgazmada oziq-ovqat mahsulotlari va ichimliklar, ishlab chiqarish uchun xomashyolar, qayta ishlash va qadoqlash uskunalari, shuningdek, HoReCa sohasi tadbirkorlari uchun zamonaviy texnologiyalarni namoyish etmoqda.
Mazkur ko‘rgazma biznes uchrashuvlar, muzokaralar, yangi hamkorlarni topish hamda ishlab chiqaruvchilar, yetkazib beruvchilar va biznes vakillari o‘rtasidagi xalqaro hamkorlikni rivojlantirish uchun muhim platforma hisoblanadi.

The international exhibition FoodWeek & HoReCa Uzbekistan 2026
From June 3 to 5, the international exhibition FoodWeek & HoReCa Uzbekistan 2026 is being held at JSS NEC “Uzexpocentre”, bringing together representatives of the food industry, restaurant, and hotel businesses.
More than 50 companies from Uzbekistan, Russia, China, the Republic of Korea, and Kazakhstan are participating in the exhibition. The participants are presenting food and beverages, production ingredients, processing and bottling equipment, packaging solutions, as well as modern technologies for HoReCa enterprises.
The exhibition serves as a platform for business meetings, negotiations, finding new partners, and developing international cooperation between manufacturers, suppliers, and business representatives.