“Inson uchun” 2- Respublika Savdo Ko‘rgazmasi
2025-yil 1–2-may kunlari “O‘zekspomarkaz” MKK AJda “Inson uchun” 2- Respublika Savdo Ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tmoqda.
Tadbirning asosiy maqsadi – tadbirkorlarni qo‘llab-quvvatlash, savdoni kengaytirish orqali qo‘shimcha ish o‘rinlarini yaratish va nogironligi bo‘lgan shaxslarning mehnat bozoridagi ulushini oshirishdan iborat.
Ko‘rgazmada imkoniyati cheklangan tadbirkorlar tomonidan ishlab chiqarilgan mahsulot va tovarlar namoyish etilmoqda.
Ishtirokchilar soni 300 nafardan ortiq bo‘lib, ular ishlab chiqarish va xizmat ko‘rsatish sohalarida faoliyat yuritayotgan tadbirkorlar va hunarmandlardir.
Ko‘rgazmada keng turdagi xalq iste’mol mollari taqdim etilgan: uy, ofis, maktab va tibbiyot muassasalari uchun mo‘ljallangan mebel, maxsus kiyim-bosh, to‘qimachilik mahsulotlari, poyabzal, oziq-ovqat mahsulotlari, maishiy texnika, sport buyumlari, bosma mahsulotlar, shuningdek, xalq amaliy san’ati buyumlari: do‘ppilar, kamzullar, choponlar, sumkalar va boshqalar.
“Inson uchun” Respublika ko‘rgazmasi nogironligi bo‘lgan shaxslarni ijtimoiy qo‘llab-quvvatlash, ularning mahsulotlarini targ‘ib qilish va kelajakda xalqaro bozorga chiqishlariga xizmat qiladi.

II -я Республиканская  торговая выставка  «Инсон учун»
В АО НВК «Узэкспоцентр» с 1 по 2 мая 2025 г. проходит  II -я Республиканская  торговая выставка  «Инсон учун».  Основной  целью  мероприятия   является   поддержка
предпринимателей,   создание   дополнительных   рабочих   мест    посредством расширения торговли, увеличение доли лиц с  инвалидностью  на  рынке  труда.
Выставка демонстрирует продукцию и товары, произведенные предпринимателями – лицами с ограниченными возможностями.
Число участников выставки составляет  свыше 300 занятых в производстве и сфере услуг бизнесменов и ремесленников.
На выставке представлен широкий ассортимент товаров народного потребления: мебель для дома, офиса, школьных, медицинских учреждений, специальная одежда, текстиль, обувь, продукты питания, бытовая техника, спортивные изделия, полиграфическая продукция, а также предметы народно-прикладного искусства: тюбетейки, камзолы, чапаны, сумки и т.д.
Республиканская выставка «Инсон учун» служит социальной поддержкой для лиц с инвалидностью, популяризации их продукции и в дальнейшем – выходу на международные рынки.