18-Xalqaro “Konchilik, metallurgiya va metallga ishlov berish – MiningMetals Uzbekistan 2024” ko‘rgazmasi va VI Xalqaro O‘zbekiston kon-metallurgiya forumi – UIMF 2024
2024-yilning 22-24-oktabr kunlari 1 va 2-pavilonlarda hamda Kongress-xollda “Tog‘-kon, metallurgiya va metallni qayta ishlash – MiningMetals Uzbekistan 2024” 18-xalqaro ko‘rgazmasi va O‘zbekiston VI Xalqaro kon-metallurgiya forumi – UIMF 2024 bo‘lib o‘tadi. “O‘zekspomarkaz” MKMda.
“Togʻ-kon, metallurgiya va metallga ishlov berish – MiningMetals Uzbekistan” kompaniyasi foydali qazilmalarni qazib olish va qayta ishlash koʻlamini kengaytirish va hosildorlikni oshirish uchun zarur boʻlgan ilgʻor texnologiyalarni taqdim etish uchun shart-sharoitlar yaratishga qaratilgan.
Bu yil ko'rgazma ekspozitsiyasi ikkita pavilyonni egallab turibdi, ular korxonalarni modernizatsiya qilish, raqamlashtirish va ekologik xavfsizligini oshirish masalalarida istiqbolli yechimlarni topish uchun qulay maydonga aylanadi, bu kon-metallurgiya sanoati oldida turgan global muammolar sharoitida ayniqsa muhimdir. tarmoqlar.
MiningMetals Uzbekistan 2024 ko‘rgazmasida 19 mamlakatdan 170 dan ortiq kompaniya va brendlar ishtirok etmoqda.
O‘zbekiston VI Xalqaro tog‘-metallurgiya forumi – UIMF 2024 tog‘-kon sanoati uchun har yili o‘tkaziladigan yirik biznes tadbir bo‘lib, u tog‘-metallurgiya sanoatining kelajakdagi manzarasini muhokama qilish va modellashtirish uchun mustahkam platforma hisoblanadi. Bu yilgi mavzu “Mintaqaviy va xalqaro konchilik va sanoat kooperatsiyasi: muhim qadamlar va taraqqiyot yoʻllari”.

18th International Exhibition "Mining, Metallurgy and Metalworking - MiningMetals Uzbekistan 2024" and the 6th International Mining and Metallurgical Forum of Uzbekistan - UIMF 2024
The 18th International Exhibition "Mining, Metallurgy and Metalworking - MiningMetals Uzbekistan 2024" and the 6th International Mining and Metallurgical Forum of Uzbekistan - UIMF 2024 will be held from October 22 to 24, 2024 in pavilions No. 1 and 2 and in the congress hall at JSC NEC "Uzexpocentre".
"Mining, Metallurgy and Metalworking - MiningMetals Uzbekistan" is aimed at creating conditions for the presentation of advanced technologies necessary to increase productivity and expand the scale of mining and processing of minerals.
This year, the exhibition occupies two pavilions, which will become a comfortable space for finding promising solutions in matters of modernization, digitalization and improving the environmental safety of enterprises, which is especially important in the context of global challenges facing the mining and metallurgical industries. Over 170 companies and brands from 19 countries are taking part in MiningMetals Uzbekistan 2024.
The 6th International Mining and Metallurgical Forum of Uzbekistan - UIMF 2024 - is an annual major business event in the mining industry, which is a solid platform for discussing and modeling the future landscape of the mining industry and metallurgy. This year's theme is Regional and International Mining and Industrial Cooperation: Important Steps and Progress Trajectories. The Forum will traditionally be held with the support of the Ministry of Mining and Geology of the Republic.
50 speakers, moderators and more than 250 delegates from 15 countries have confirmed their participation in the Forum.