18-Xalqaro “Konchilik, metallurgiya va metallga ishlov berish – MiningMetals Uzbekistan 2024” ko‘rgazmasi va VI Xalqaro O‘zbekiston kon-metallurgiya forumi – UIMF 2024
2024-yilning 22-24-oktabr kunlari 1 va 2-pavilonlarda hamda Kongress-xollda “Tog‘-kon, metallurgiya va metallni qayta ishlash – MiningMetals Uzbekistan 2024” 18-xalqaro ko‘rgazmasi va O‘zbekiston VI Xalqaro kon-metallurgiya forumi – UIMF 2024 bo‘lib o‘tadi. “O‘zekspomarkaz” MKMda.
“Togʻ-kon, metallurgiya va metallga ishlov berish – MiningMetals Uzbekistan” kompaniyasi foydali qazilmalarni qazib olish va qayta ishlash koʻlamini kengaytirish va hosildorlikni oshirish uchun zarur boʻlgan ilgʻor texnologiyalarni taqdim etish uchun shart-sharoitlar yaratishga qaratilgan.
Bu yil ko'rgazma ekspozitsiyasi ikkita pavilyonni egallab turibdi, ular korxonalarni modernizatsiya qilish, raqamlashtirish va ekologik xavfsizligini oshirish masalalarida istiqbolli yechimlarni topish uchun qulay maydonga aylanadi, bu kon-metallurgiya sanoati oldida turgan global muammolar sharoitida ayniqsa muhimdir. tarmoqlar.
MiningMetals Uzbekistan 2024 ko‘rgazmasida 19 mamlakatdan 170 dan ortiq kompaniya va brendlar ishtirok etmoqda.
O‘zbekiston VI Xalqaro tog‘-metallurgiya forumi – UIMF 2024 tog‘-kon sanoati uchun har yili o‘tkaziladigan yirik biznes tadbir bo‘lib, u tog‘-metallurgiya sanoatining kelajakdagi manzarasini muhokama qilish va modellashtirish uchun mustahkam platforma hisoblanadi. Bu yilgi mavzu “Mintaqaviy va xalqaro konchilik va sanoat kooperatsiyasi: muhim qadamlar va taraqqiyot yoʻllari”.

18-я Международная выставка «Горное дело, металлургия и металлообработка – MiningMetals Uzbekistan 2024» и 6-й Международный горно-металлургический форум Узбекистана – UIMF 2024
18-я Международная выставка «Горное дело, металлургия и металлообработка – MiningMetals Uzbekistan 2024» и 6-й Международный горно-металлургический форум Узбекистана – UIMF 2024 пройдет в период 22-24 октября 2024 года в павильонах № 1 и 2 и в конгресс холле в АО НВК «Узэкспоцентр».
«Горное дело, металлургия и металлообработка – MiningMetals Uzbekistan» направлена на создание условий для презентации передовых технологий необходимых для повышения производительности и расширения масштабов добычи и переработки полезных ископаемых.
В этом году экспозиция выставки занимает два павильона, которые станут комфортным пространством для поиска перспективных решений в вопросах модернизации, цифровизации и повышения экологической безопасности предприятий, что особенно актуально в контексте глобальных вызовов, стоящих перед добывающей и металлургической индустриями.
В работе MiningMetals Uzbekistan 2024 принимают участие свыше 170 компаний и брендов из 19 стран.
6-й Международный горно-металлургический форум Узбекистана – UIMF 2024 – это ежегодное крупное деловое событие горной индустрии, который является солидной платформой обсуждения и моделирования будущего ландшафта горнодобывающей промышленности и металлургии. Тема этого года - Региональное и международное горно-индустриальное сотрудничество: важные шаги и траектории прогресса.Форум традиционно пройдет при поддержке Министерства горнодобывающей промышленности и геологии Республики.
Свое участие в работе Форума подтвердили 50 спикеров, модераторов и более 250 делегатов из 15 стран.