«Uzbek Import Fair 2025» 1-Халқаро кўргазмаси
Божхона қўмитаси ҳамда Инвестициялар, саноат ва савдо вазирлиги Сизни республикамизда илк бор ўтказилаётган “Маҳаллий контентни оширишда импортни оптималлаштириш” мавзусидаги "Uzbek Import Fair 2025" I-халқаро кўргазмага таклиф қилади!
Кўргазмада Ўзбекистон Республикасида ишлаб чиқариш имконияти юқори бўлган, аммо энг кўп импорт қилинаётган товарлар намойиш қилинади.
Кўргазма ўз бизнесини йўлга қўйиш истагидаги тадбиркорларга ички бозорда импорт товарларига нисбатан реал эҳтиёж ҳажми билан танишиш орқали ўз бизнесларини янада кенгайтириш имконини беради!
Шунингдек, кўргазмага ташриф буюрган иштирокчилар нуфузли хорижий брендлар ва транс миллий компаниялар вакиллари билан B2B шаклидаги тўғрида тўғри музокаралар ўтказишлари мумкин.
Кўргазмада таклиф этилган тижорат банклари эса импорт ўрнини босувчи товарлар ишлаб чиқаришни молиялаштириш бўйича ўз таклифлари билан иштирок этади.
Кўргазма доирасида саноатнинг 24 та соҳасида ишлаб чиқаришни кенгайтириш ҳамда маҳаллий контентни ривожлантириш, бу борадаги муаммоларни тизимли таҳлил қилиш ва самарали ечимлар ишлаб чиқишга қаратилган панел сессиялари ташкил қилинади.
Мазкур сессиялардаги муҳокамаларда илмий қатлам ва турли ақл марказлари вакиллари, халқаро экспертлар, масъул вазирлик ва идоралар раҳбарлари, тегишли мутахассислари ҳамда йирик тадбиркорлар иштирок этади.
Кўргазма 2025-йилнинг 7-9-октябр кунлари пойтахтимиздаги “Ўзэкспомарказ” миллий кўргазма майдонининг 3- ва 4-павилонларида бўлиб ўтади!

АО "НВК "Узэкспоцентр" Павильоны № 3,4
Таможенный комитет во взаимодействии с Министерством инвестиций, промышленности и торговли приглашают Вас на 1-ю Международную выставку «Uzbek Import Fair 2025» на тему «Оптимизация импорта для увеличения местного контента».
На выставке будут представлены чаще всего импортируемые товары, но имеющие высокий потенциал производства в Республике Узбекистан.
Выставка позволит предпринимателям, желающим открыть собственное дело, еще больше расширить свой бизнес, ознакомившись с реальным спросом на импортные товары на внутреннем рынке!
Участники выставки также могут провести переговоры с представителями престижных зарубежных брендов и транснациональных компаний в формате B2B.
Приглашенные на выставку коммерческие банки представят свои предложения по финансированию производства импортозамещающей продукции.
В рамках выставки будут организованы панельные сессии, направленные на расширение производства по 24 сферам промышленности и развитие местного контента, системный анализ проблем в этой области и выработку эффективных решений.
В дискуссиях сессий примут участие представители научного сообщества и различных интеллектуальных центров, международные эксперты, руководители ответственных министерств и ведомств, профильные специалисты, а также крупные бизнесмены.
Выставка пройдет 7-9 октября 2025 года в 3-м и 4-м павильонах Национальной выставочной площадки «Узэкспоцентр» в столице!