«Uzbek Import Fair 2025» 1-Халқаро кўргазмаси
Божхона қўмитаси ҳамда Инвестициялар, саноат ва савдо вазирлиги Сизни республикамизда илк бор ўтказилаётган “Маҳаллий контентни оширишда импортни оптималлаштириш” мавзусидаги "Uzbek Import Fair 2025" I-халқаро кўргазмага таклиф қилади!
Кўргазмада Ўзбекистон Республикасида ишлаб чиқариш имконияти юқори бўлган, аммо энг кўп импорт қилинаётган товарлар намойиш қилинади.
Кўргазма ўз бизнесини йўлга қўйиш истагидаги тадбиркорларга ички бозорда импорт товарларига нисбатан реал эҳтиёж ҳажми билан танишиш орқали ўз бизнесларини янада кенгайтириш имконини беради!
Шунингдек, кўргазмага ташриф буюрган иштирокчилар нуфузли хорижий брендлар ва транс миллий компаниялар вакиллари билан B2B шаклидаги тўғрида тўғри музокаралар ўтказишлари мумкин.
Кўргазмада таклиф этилган тижорат банклари эса импорт ўрнини босувчи товарлар ишлаб чиқаришни молиялаштириш бўйича ўз таклифлари билан иштирок этади.
Кўргазма доирасида саноатнинг 24 та соҳасида ишлаб чиқаришни кенгайтириш ҳамда маҳаллий контентни ривожлантириш, бу борадаги муаммоларни тизимли таҳлил қилиш ва самарали ечимлар ишлаб чиқишга қаратилган панел сессиялари ташкил қилинади.
Мазкур сессиялардаги муҳокамаларда илмий қатлам ва турли ақл марказлари вакиллари, халқаро экспертлар, масъул вазирлик ва идоралар раҳбарлари, тегишли мутахассислари ҳамда йирик тадбиркорлар иштирок этади.
Кўргазма 2025-йилнинг 7-9-октябр кунлари пойтахтимиздаги “Ўзэкспомарказ” миллий кўргазма майдонининг 3- ва 4-павилонларида бўлиб ўтади!

07 October - 09 October 2025
The Customs Committee under the Ministry of Economy and Finance, together with the Ministry of Investments, Industry, and Trade, invites you to the first-ever "Uzbek Import Fair 2025" international exhibition on the theme "Optimizing Imports to Enhance Local Content" held in our republic!
The exhibition will showcase goods that have high production potential in the Republic of Uzbekistan but are currently among the most imported.
The event provides entrepreneurs aspiring to establish their businesses with an opportunity to explore the real demand for imported goods in the domestic market, enabling them to further expand their operations!
Additionally, participants visiting the exhibition will have the chance to engage in direct B2B (business-to-business) negotiations with representatives of prestigious foreign brands and transnational companies.
Commercial banks participating in the exhibition will present their proposals for financing the production of import-substituting goods.
Within the framework of the exhibition, panel sessions will be organized to focus on expanding production in 24 industrial sectors, promoting local content development, systematically analyzing related challenges, and developing effective solutions.
These sessions will feature discussions involving the scientific community, representatives of various think tanks, international experts, heads of relevant ministries and agencies, specialists, and major entrepreneurs.
The exhibition will take place on October 7-9, 2025, at the 3rd and 4th pavilions of the "Uzexpocentre" National Exhibition Complex in our capital!