“Ўзекспомарказ” АЖ павильонлар 1, 2, 3, 4 атриум 1, 2, конференция зали
“Республика тармоқлараро саноат ярмаркаси” жорий йилнинг 10-13 декабр кунлари «Ўзэкспомарказ» Миллий кўргазма компаниясининг барча павилонларида бўлиб ўтади. Тадбир саноат соҳасини ривожлантириш, мамлакатимизнинг йирик саноат ташкилотлари ўртасидаги кооперацив алоқаларини мустаҳкамлашга қаратилган.
Ярмарка республиканинг йирик саноат ташкилотлари ўртасидаги кооперацив алоқаларини ривожлантиришга ҳизмат қилади, шунингдек, иштирокчиларга маҳсулотлар ҳақида маълумот тақдим этиш ва истиқболли қўшма лойиҳаларни режалаштириш учун ўзига хос савдо майдончаси ҳисобланади.
Ярмарка Ўзбекистонлик ишлаб чиқарувчиларнинг ютуқларини намойиш этиш, инновацион технологияларни тақдим этиш va ўзаро манфаатли шартномалар тузиш майдончасига айланади, бу эса миллий иқтисодиётни мустаҳкамлашга хизмат қилади.

Республиканская межотраслевая промышленная ярмарка 2024
Республиканская межотраслевая промышленная ярмарка пройдет с 10 по 13 декабря текущего года во всех павильонах AO «НВК Узэкспоцентр». Мероприятие направлено на развитие промышленного сектора и укрепление кооперационных связей между крупнейшими промышленными организациями страны.
Проведение ярмарки способствует развитию кооперационных отношений между крупнейшими промышленными организациями республики, а также является уникальной торговой площадкой для представления участникам информации о продукции и планировании перспективных совместных проектов.
Ярмарка станет платформой для демонстрации достижений узбекских производителей, презентации инновационных технологий и заключения взаимовыгодных контрактов, что будет способствовать укреплению национальной экономики.