“UzTextileExpo Autumn 2024” 9-Халқаро тўқимачилик ва мода саноати кўргазмаси
UzTextileExpo – Ўзбекистондаги иштирокчилар ва ташриф буюрувчиларнинг халқаро таркибига эга тўқимачилик ва мода саноатининг ноёб ихтисослаштирилган кўргазмаси.
«UzTextileExpo» кўргазмаси барча асосий бошқармалар ва ишлаб чиқариш бирлашмалари томонидан фаол қўллаб-қувватланмоқда, унинг ҳамкор ташкилотчилари «Ўзтўқимачиликсаноат» уюшмаси ва Тўқимачилик маҳсулотлари рекламаси ва маркетинги агентлигидир.
Тадбир бутун ишлаб чиқариш занжири бўйлаб – ип-калавадан тортиб, тайёр кийимгача бўлган жаҳоннинг етакчи ишлаб чиқарувчиларидан тўқимачилик бизнеси ва мода саноатининг ютуқ ва инновацияларини намойиш этиш имконини беради.
Лойиҳа Ўзбекистоннинг етакчи саноати – саноат ишлаб чиқариш ҳажми бўйича республикада иккинчи ўринда турадиган тўқимачилик ва тикувчилик саноати билан савдо-иқтисодий алоқаларни ривожлантириш, шунингдек, тўқимачилик маҳсулотлари, кийим-кечак, ички кийим сотиш бўйича ҳамкорлар топишга кўмаклашади. , пойафзал ва аксессуарлар 35 миллиондан ортиқ аҳолига эга Марказий Осиёдаги энг йирик истеъмол бозорида.
UzTextileExpo – бу, биринчи навбатда, ўзига хос мақсадли аудитория. Кўргазмага ҳар йили 9000 дан ортиқ ташриф буюрувчилар ташриф буюришади, уларнинг 90 фоизини мутахассислар ва соҳа мутахассислари ташкил этади.
Кўргазмага Ўзбекистон ҳукумати вакиллари, бутун Марказий Осиё минтақасидаги тўқимачилик, тикувчилик ва трикотаж корхоналари раҳбарлари ва мутахассислари, йирик чакана савдо тармоқлари, улгуржи ва чакана савдо корхоналари вакиллари, ишбилармон доиралар ва расмийлар, илмий-тадқиқот институтлари ташриф буюрган. .
Маҳаллий ишлаб чиқарувчиларнинг хорижга экспортини кенгайтиришга кўмаклашиш мақсадида кўргазма доирасида “Махсус харидор” дастури амалга оширилмоқда. Унда 35 мамлакатдан 800 дан ортиқ йирик улгуржи харидорлар, чакана савдо тармоқлари ва тўқимачилик маҳсулотлари ишлаб чиқарувчилари иштирок этди.
Кўргазма доирасида бой ишбилармонлик дастури амалга оширилмоқда: Халқаро тўқимачилик конференцияси (УТС), кўплаб б2б учрашувлари, мода намойишлари ва саноат коллекциялари, етакчи дизайнерлар ва соҳа мутахассисларининг маҳорат дарслари.
Ўтган йиллар давомида кўргазма вилоят саноатида энг кутилган ва аҳамиятли воқеага айланди.
Азиза Алимова
+ (998 71) 205 18 18
+ (998 97) 333 71 31
textileexpo@iteca.uz
https://textileexpo.uz/Tashrif buyuruvchilar uchun onlayn ro'yxatdan o'tish: https://textileexpo.uz/ru/posetitx-vstavku

9-я Международная выставка текстильной и модной индустрии "UzTextileExpo Autumn 2024"
UzTextileExpo - уникальная специализированная выставка текстильной и модной индустрии с международным составом участников и посетителей в Узбекистане.
Выставка UzTextileExpo активно поддерживается всеми ключевыми ведомствами и промышленными ассоциациями, ее со-организаторами выступают Ассоциация «Узтекстильпром» и Агентство по рекламе и маркетингу текстильной продукции.
UzTextileExpo - это, прежде всего, уникальная целевая аудитория. Выставку ежегодно посещает более 9000 посетителей, 90% которых – специалисты и эксперты отрасли.
Посетителями выставки являются представители Правительства Узбекистана, руководители и специалисты текстильных и швейно-трикотажных предприятий со всего региона Центральной Азии, представители крупных торговых сетей, предприятий оптовой и розничной торговли, бизнес-кругов и официальные лица, научно-исследовательские институты.
Для содействия местным производителям в расширении экспорта за рубеж, в рамках выставки осуществляется Специальная Байерская Программа. За годы ее проведения в ней приняли участие более 800 крупных оптовых закупщиков, торговые сети и производители текстильной продукции из 35 стран.
В рамках выставки осуществляется насыщенная деловая программа: Международная текстильная конференция (UTC), многочисленные раунды b2b встреч, показы мод и промышленных коллекций, мастер-классы от ведущих дизайнеров и экспертов отрасли.
За годы проведения, выставка стала самым ожидаемым и значимым событием в отрасли региона.
Если Вы интересуетесь продвижением или приобретением новинок индустрии, размещением заказов в одном из новейших центров мирового текстильного бизнеса, или последними трендами в текстильном и швейном производстве, UzTextileExpo - это событие, которое нельзя пропустить!