“UzTextileExpo Autumn 2024” 9-Халқаро тўқимачилик ва мода саноати кўргазмаси
UzTextileExpo – Ўзбекистондаги иштирокчилар ва ташриф буюрувчиларнинг халқаро таркибига эга тўқимачилик ва мода саноатининг ноёб ихтисослаштирилган кўргазмаси.
«UzTextileExpo» кўргазмаси барча асосий бошқармалар ва ишлаб чиқариш бирлашмалари томонидан фаол қўллаб-қувватланмоқда, унинг ҳамкор ташкилотчилари «Ўзтўқимачиликсаноат» уюшмаси ва Тўқимачилик маҳсулотлари рекламаси ва маркетинги агентлигидир.
Тадбир бутун ишлаб чиқариш занжири бўйлаб – ип-калавадан тортиб, тайёр кийимгача бўлган жаҳоннинг етакчи ишлаб чиқарувчиларидан тўқимачилик бизнеси ва мода саноатининг ютуқ ва инновацияларини намойиш этиш имконини беради.
Лойиҳа Ўзбекистоннинг етакчи саноати – саноат ишлаб чиқариш ҳажми бўйича республикада иккинчи ўринда турадиган тўқимачилик ва тикувчилик саноати билан савдо-иқтисодий алоқаларни ривожлантириш, шунингдек, тўқимачилик маҳсулотлари, кийим-кечак, ички кийим сотиш бўйича ҳамкорлар топишга кўмаклашади. , пойафзал ва аксессуарлар 35 миллиондан ортиқ аҳолига эга Марказий Осиёдаги энг йирик истеъмол бозорида.
UzTextileExpo – бу, биринчи навбатда, ўзига хос мақсадли аудитория. Кўргазмага ҳар йили 9000 дан ортиқ ташриф буюрувчилар ташриф буюришади, уларнинг 90 фоизини мутахассислар ва соҳа мутахассислари ташкил этади.
Кўргазмага Ўзбекистон ҳукумати вакиллари, бутун Марказий Осиё минтақасидаги тўқимачилик, тикувчилик ва трикотаж корхоналари раҳбарлари ва мутахассислари, йирик чакана савдо тармоқлари, улгуржи ва чакана савдо корхоналари вакиллари, ишбилармон доиралар ва расмийлар, илмий-тадқиқот институтлари ташриф буюрган. .
Маҳаллий ишлаб чиқарувчиларнинг хорижга экспортини кенгайтиришга кўмаклашиш мақсадида кўргазма доирасида “Махсус харидор” дастури амалга оширилмоқда. Унда 35 мамлакатдан 800 дан ортиқ йирик улгуржи харидорлар, чакана савдо тармоқлари ва тўқимачилик маҳсулотлари ишлаб чиқарувчилари иштирок этди.
Кўргазма доирасида бой ишбилармонлик дастури амалга оширилмоқда: Халқаро тўқимачилик конференцияси (УТС), кўплаб б2б учрашувлари, мода намойишлари ва саноат коллекциялари, етакчи дизайнерлар ва соҳа мутахассисларининг маҳорат дарслари.
Ўтган йиллар давомида кўргазма вилоят саноатида энг кутилган ва аҳамиятли воқеага айланди.
Азиза Алимова
+ (998 71) 205 18 18
+ (998 97) 333 71 31
textileexpo@iteca.uz
https://textileexpo.uz/Tashrif buyuruvchilar uchun onlayn ro'yxatdan o'tish: https://textileexpo.uz/ru/posetitx-vstavku

9th International Exhibition for Textile and Fashion Industries "UzTextileExpo Autumn 2024"
UzTextileExpo is the unique international specialized exhibition of textile and fashion industry in Uzbekistan.
It is actively supported by all relevant government agencies and industrial associations. Uztextile Industry Association and Textile Promotion and Marketing Agency act as co-organisers of this tradeshow.
The exhibition allows to demonstrate the achievements of the textile business and fashion industry from the world's leading manufacturers along the entire production chain - from yarn to ready-made clothing.
The event efficiently promotes development of trade and economic relations with the textile and garment industries of Uzbekistan which occupy the second place on the volume of industrial production of the country, as well as helps to find partners to sell textile products, clothes, underwear, shoes and accessories on the largest consumer market of Central Asia with a population exceeding 35 mln.
First of all, UzTextileExpo has a unique target audience. It is visited by over 9000 visitors annually, 90% of them are industry experts.
Target audience of the exhibition includes the representatives of the Government of Uzbekistan, heads and specialists of textile and garment producing enterprises from all over the Central Asian region, representatives of large retail chains, wholesale and retail trade enterprises, business circles, scientific and research institutions.
To assist local producers in expanding their geography of exports, a Special Buyer Programme is being implemented within the framework of the exhibition. Over the years, more than 800 large wholesale buyers, retail chains and manufacturers of textile products from 35 countries successfully took part in it.
Also within the framework of the exhibition, an Extensive Business Program is being implemented. It includes the International Uzbekistan Textile Conference (UTC), numerous rounds of b2b meetings, ready-to-wear fashion shows, master classes from leading designers and industry experts.
Over the years, the exhibition has become the most anticipated and significant event in the industry of the region.
Exhibition brochure
Watch the latest video report here
If you are interested in promoting / purchasing the latest products, best-sellers, placing sourcing orders in one of the most dynamically developing textile business centers, UzTextileExpo is a “must-attend” event for you!