“O‘zekspomarkaz” MKK AJ pavilon № 1, 2
“UzAgroExpo” qishloq xoʻjaligi koʻrgazmasi Oʻzbekistonda kuzgi mavsumning eng yirik sanoat tadbiridir. “UzAgroExpo” koʻrgazmasining ishtirokchilari zamonaviy qishloq xoʻjaligi texnikasi va ehtiyot qismlari, oʻsimlikchilik, chorvachilik, veterinariya, qishloq xoʻjaligi mahsulotlarini qayta ishlash, tashish va saqlash uchun uskunalar, texnologiyalar va materiallar ishlab chiqarish va sotishga ixtisoslashgan korxona va tashkilotlardir.
Ko‘rgazma quyidagi tashkilotlarning rasmiy ko‘magida tashkil etildi: O‘zbekiston Respublikasi Qishloq xo‘jaligi vazirligi; O‘zbekiston fermer, fermer xo‘jaliklari va tomorqa yer egalari kengashi; “O‘zbekoziqovqatxolding” xolding kompaniyasi; Toshkent shahar hokimligi.
Tashkilotchi – “International Expo Group” MChJ. “O‘zekspomarkaz” AK ning tashkiliy yordami.
UzAgroExpo koʻrgazmasining asosiy boʻlimlari:
Qishloq xo'jaligi texnikasi
Issiqxonalar. Issiqxonalar uchun uskunalar va butlovchi qismlar
Sug'orish tizimlari
Oʻsimlik yetishtirish. Bog'dorchilik
O'simliklarni himoya qilish vositalari. Agrokimyoviy moddalar
Qishloq xo'jaligi mahsulotlarini qayta ishlash, saqlash va tashish
Chorvachilik
Baliq yetishtirish
Parrandachilik
Veterinariya
Qishloq xo'jaligi mahsulotlarini saqlash, qayta ishlash va tashish
“UzProdExpo” parallel koʻrgazmasi har yili oziq-ovqat va qayta ishlash sanoatining barcha tarmoqlari, savdo va sovutish uskunalari, doʻkonlar, kafe va restoranlar uchun uskunalar, konteyner va qadoqlash, oziq-ovqat mahsulotlari uchun keng turdagi uskunalar va yechimlarni namoyish etadi.

19th International Exhibition “UzAgroExpo-2024”
The agricultural exhibition “UzAgroExpo” is the largest industry event of the autumn season in Uzbekistan. Participants of the UzAgroExpo exhibition are enterprises and organizations specializing in the production and sale of modern agricultural machinery and spare parts, equipment, technologies and materials for crop production, livestock farming, veterinary medicine, processing, transportation and storage of agricultural products.
The exhibition was organized with the official support of: the Ministry of Agriculture of the Republic of Uzbekistan; Council of Farmers, Farms and Owners of Household Lands of Uzbekistan; Holding Company "Uzbekozikovkatholding"; Khokimiyat of the city of Tashkent.
The organizer is International Expo Group LLC. Organizational assistance of JSC NEC "Uzexpocentre".
Main sections of the UzAgroExpo exhibition:
Agricultural machinery
Greenhouses. Equipment and components for greenhouses
Irrigation systems
Plant growing. Gardening
Plant protection products. Agrochemicals
Processing, storage and transportation of agricultural products
Livestock
Fish farming
Poultry farming
Veterinary
Storage, processing and transportation of agricultural products
The parallel exhibition “UzProdExpo” annually demonstrates a wide range of equipment and solutions for all sectors of the food and processing industry, commercial and refrigeration equipment, equipment for shops, cafes and restaurants, containers and packaging, food products.