Respublika tarmoqlararo sanoat yarmarkasi 2025
“Respublika tarmoqlararo sanoat yarmarkasi” joriy yilning 15-19 dekabr kunlari “O‘zekspomarkaz” Milliy ko‘rgazma kompaniyasining barcha pavilonlarida bo‘lib o‘tadi. Tadbir sanoat sohasini rivojlantirish, mamlakatimizning yirik sanoat tashkilotlari o‘rtasidagi kooperatsiya aloqalarini mustahkamlashga qaratilgan.
Yarmarka respublikaning yirik sanoat tashkilotlari o‘rtasidagi kooperatsiya aloqalarini rivojlantirishga hizmat qiladi, shuningdek, ishtirokchilarga mahsulotlar haqida ma’lumot taqdim etish va istiqbolli qo‘shma loyihalarni rejalashtirish uchun o‘ziga xos savdo maydonchasi hisoblanadi.
Yarmarka o‘zbekistonlik ishlab chiqaruvchilarning yutuqlarini namoyish etish, innovatsion texnologiyalarni taqdim etish va o‘zaro manfaatli shartnomalar tuzish maydonchasiga aylanadi, bu esa milliy iqtisodiyotni mustahkamlashga xizmat qiladi.

Министерство инвестиций, промышленности и торговли Республики Узбекистан
Республиканская межотраслевая промышленная ярмарка пройдет с 15 по 19 декабря текущего года во всех павильонах AO «НВК Узэкспоцентр». Мероприятие направлено на развитие промышленного сектора и укрепление кооперационных связей между крупнейшими промышленными организациями страны.
Проведение ярмарки способствует развитию кооперационных отношений между крупнейшими промышленными организациями республики, а также является уникальной торговой площадкой для представления участникам информации о продукции и планировании перспективных совместных проектов.
Ярмарка станет платформой для демонстрации достижений узбекских производителей, презентации инновационных технологий и заключения взаимовыгодных контрактов, что будет способствовать укреплению национальной экономики.