“TextileExpo Uzbekistan 2025” – To’qimachilik va moda industriyaning 25- Xalqaro ko’rgazmasi
TextileExpo Uzbekistan — O‘zbekistondagi to‘qimachilik va tikish sanoati bo‘yicha xalqaro ixtisoslashgan ko‘rgazma bo‘lib, asosiy vazirlik va uyushmalar tomonidan qo‘llab-quvvatlanadi. Unda ipdan tayyor kiyimgacha bo‘lgan barcha bosqichlardagi sohaning eng so‘nggi yangilik va yutuqlari namoyish etilib, savdo rivojiga hamda Markaziy Osiyoning eng yirik iste’mol bozorida hamkorlar topishga ko‘maklashiladi.
Ko‘rgazmaga har yili hukumat vakillari, biznes, savdo tarmoqlari va ilmiy-tadqiqot institutlari vakillarini qo‘shgan holda 9 000 dan ortiq sohaviy mutaxassislar tashrif buyuradi. Dasturda B2B uchrashuvlar, seminarlar, moda namoyishlari, master-klasslar va 35 ta mamlakatdan ishtirokchilar bilan bayerlik dasturi mavjud. TextileExpo Uzbekistan — mintaqa sohasidagi eng muhim tadbirlardan biri hisoblanadi.

25-я Международная выставка текстильной и модной индустрии – "UzTextileExpo Осень 2025"
TextileExpo Uzbekistan — международная специализированная выставка текстильной и швейной индустрии в Узбекистане, поддерживаемая ключевыми ведомствами и ассоциациями. Она демонстрирует новинки и достижения отрасли — от пряжи до готовой одежды, содействуя развитию торговли и поиску партнёров на крупнейшем рынке Центральной Азии.
Выставку ежегодно посещают более 9 000 специалистов, включая представителей правительства, бизнеса, торговых сетей и научных институтов. Программа включает B2B-встречи, семинары, показы мод, мастер-классы и байерскую программу, в которой участвуют закупщики из 35 стран. TextileExpo Uzbekistan — одно из самых значимых событий отрасли региона.