CAITME — Markaziy Osiyo va MDHdagi to‘qimachilik va tikish sanoati texnologiyalari bo‘yicha eng yirik xalqaro ko‘rgazma. Unda ip ishlab chiqarishdan tayyor mahsulotgacha bo‘lgan barcha jarayonlar uchun zamonaviy uskunalar va texnologiyalar yangiliklari namoyish etiladi.
15 yil mobaynida ko‘rgazma O‘zbekistonda tarmoqni modernizatsiya qilishning asosiy maydoniga aylanib, har yili Yevropa va Osiyodan yetakchi ishlab chiqaruvchilar, milliy pavilonlar va mintaqaning minglab mutaxassislarini birlashtirib kelmoqda.
CAITME vazirlik va idoralar tomonidan qo‘llab-quvvatlanadi, ishchan dasturiga xalqaro konferensiyalar, B2B va B2G uchrashuvlar, master-klasslar va taqdimotlar kiradi. Bu yuqori obro‘ va standartlarga ega, zamonaviy uskunalarning jonli namoyishlari va to‘g‘ridan-to‘g‘ri xarid imkoniyatlarini taqdim etadigan tan olingan brend hisoblanadi.

16-я Центральноазиатская Международная выставка «Текстильное оборудование и технологии – CAITME 2025»
CAITME — крупнейшая международная выставка технологий для текстильной и швейной промышленности в Центральной Азии и СНГ. Здесь демонстрируются новинки машиностроения и технологий — от производства пряжи до готовой продукции.
За 15 лет выставка стала ключевой платформой модернизации отрасли в Узбекистане, ежегодно собирая ведущих мировых производителей из Европы и Азии, национальные экспозиции и тысячи специалистов региона.
CAITME поддерживается министерствами и ведомствами, включает деловую программу с конференциями, B2B и B2G встречами, мастер-классами и презентациями. Это признанный бренд с высокой репутацией, обеспечивающий прямые закупки и демонстрации передового оборудования.