“HoReCa Uzbekistan 2024” restoran sanoatining V xalqaro ko‘rgazmasi
O‘zbekiston Markaziy Osiyodagi eng yirik iste’mol bozori hisoblanadi. O‘zbekiston aholisi bugungi kunda 36 million kishiga yetdi. O‘zbekistonning tashqi savdo aylanmasi 2022-yilda 50,01 milliard AQSh dollarini tashkil etib, o‘tgan yilga nisbatan 7,84 milliard dollarga yoki 18,6 foizga o‘sdi. Bu Statistika agentligi maʼlumotlaridan kelib chiqadi.
Iqtisodiy o‘sish, xorijiy investitsiyalar, sayyohlik oqimining ko‘payishi O‘zbekistonning jadal rivojlanishiga xizmat qildi. Ko'pgina sohalarda past raqobat turli sohalardagi tadbirkorlarni, jumladan, restoran sanoatini jalb qiladi.
Qolaversa, Toshkent Markaziy Osiyoning gastronomik poytaxtiga aylanib bormoqda, sayyohlarning ko‘payishi ham muassasalarga tashrif buyurishga ijobiy ta’sir ko‘rsatmoqda.
Ko'pchilik franchayzing xavflarni sezilarli darajada kamaytirishini tushundi. Shu sababli, so'nggi 2 yil ichida umumiy ovqatlanish sohasida franchayzalarni sotib olishga ham, sotishga ham talab sezilarli darajada oshdi. O‘zbekiston oziq-ovqat sanoati mamlakat iqtisodiyotini rivojlantirishga katta hissa qo‘shmoqda. 6 yil davomida sanoatda bandlik 122 foizga, korxonalar soni 224 foizga, eksport hajmi 336 foizga oshdi.
Ko'rgazmaning asosiy bo'limlari:
Resto franchayzing
Gastronomiya. Restoranlar uchun mahsulotlar
Restoran va kafelar uchun uskunalar
Restoran va kafelar uchun xizmat
Avtomatlashtirish
Oziq-ovqat sanoati korxonalari uchun axborot texnologiyalari, dasturiy ta'minot, integratsiyalashgan yechimlar va xizmatlar
Tovarlarni hisobga olish va logistika jarayonini avtomatlashtirish vositalari
Kompleks muhandislik yechimlari
Choy, qahva, ingredientlar
Reklama kampaniyasi
Professional tashrif buyuruvchilarni jalb qilish uchun tashkilotchi keng ko'lamli reklama kampaniyasini o'tkazadi, unga quyidagilar kiradi:

05 Ноября - 07 Ноября 2024
Узбекистан является самым крупным потребительским рынком в Средней Азии. Население Узбекистана на сегодняшний день достигло 36 миллионов человек. Внешнеторговый товарооборот Узбекистана в 2022 году достиг 50,01 млрд долларов США, увеличившись по сравнению с предыдущим годом на 7,84 млрд долларов, или на 18,6%. Это следует из данных Агентства статистики.
Рост экономики, иностранные инвестиции, увеличение туристического потока способствовало развитию Узбекистана быстрыми темпами. Низкая конкуренция во многих отраслях привлекает предпринимателей из разных сфер, в их числе и ресторанная индустрия.
К тому же, Ташкент становится гастрономической столицей Центральной Азии, и увеличение туристов также благоприятно влияет на посещаемость заведений.
Многие поняли, что франчайзинг значительно сокращает риски. Поэтому за последние 2 года заметно вырос спрос как на покупку, так и на продажу франшизы в сфере общепита. Отрасль пищевой промышленности Узбекистана вносит значительный вклад в развитие экономики страны. За 6 лет занятость в отрасли увеличилась на 122%, количество предприятий выросло на 224%, а объем экспорта увеличился на 336%.
• Ресто-франшиза
• Гастрономия. Продукты для ресторанов
• Оборудование для ресторанов и кафе
• Сервис для ресторанов и кафе
• Автоматизация
• Информационные технологии, программное обеспечение, комплексные решения и услуги для предприятий пищевой промышленности
• Средства автоматизации процесса учета и логистики товаров
• Комплексные инжиниринговые решения
• Чай, кофе, ингредиенты
Рекламная кампания
Для привлечения профессиональных посетителей, организатор проводит масштабную рекламную кампанию, включающую в себя: